Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALKAN/SH All 12,726,244.00 25 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Velipoje (3333) ALKAN/SH Shkoder 931,000 2012-02-15 2012-02-20 1127660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FATURE 01068016 DT.24.01.2012
PIU menaxhimit te integruar te Ligjenit te Shkodres (3333) (0000) ALKAN/SH Shkoder 468,000 2012-02-17 2012-02-21 1510269012012 LIKUJ FAT NR 01068050 DT 15.02.2012
Shkolla Pyjore Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 50,000 2012-03-28 2012-04-11 2410110582012 SHKOLLA PYJORE SHKODER FAT NR 01068079 DT.19.03.2012
Komuna Shllak (3333) ALKAN/SH Shkoder 477,900 2012-03-27 2012-04-11 4227590012012 likuj fat nr 01068080 22.03.2012
Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) ALKAN/SH Shkoder 3,099,936 2012-03-26 2012-04-11 5427690012012 KONTRATE KARBORANTI AFAT 12.12.2011-31.12.2011 LIKUJ FSAT 87647946 19.12.2011
Parqet Kombetare Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 30,000 2012-05-25 2012-06-08 3510120682012 parku arkolo shkoderFATURE NR 01934640 DATE 22.05.2012
Shkolla Pyjore Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 50,000 2012-06-13 2012-06-25 5810110582012 SHKOLLA PYJORE SHKODER FATURE NR 01934668 DATE 06.06.2012
Qarku Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 188,000 2012-10-12 2012-10-17 27920330012012 2033001 KESHILL QARKU SHKODER ft. 03646807 dt. 21.09.2012
PIU menaxhimit te integruar te Ligjenit te Shkodres (3333) (0000) ALKAN/SH Shkoder 138,750 2012-10-22 2012-10-24 8810269012012 likuj fat nr 03646840 dt 10.10.2012
Komuna Shkrel (3323) ALKAN/SH M.Madhe 499,994 2012-10-26 2012-10-29 17626280012012 2628001-Kom.Shkrel (lik.fat.nr221,dt28.08.2012,ser.036464787-blerje karburant)
Komuna Shkrel (3323) ALKAN/SH M.Madhe 244,006 2012-11-26 2012-12-17 20026280012012 2628001-Kom.Shkrel (lik.fat.dt.05.11.2012,ser.05557119-blerje karburant)
Shkolla Pyjore Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 50,000 2012-12-07 2012-12-17 10510110582012 SHKOLLA PYJORE SHKODER FAT. 01934697 DT. 02.07.2012
Qarku Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 20,790 2012-11-26 2012-12-17 34720330012012 2033001 KESHILLI I QARKUT SHKODER FATURE 05557129 DT. 21.11.2012
Qarku Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 181,000 2012-12-10 2012-12-27 36820330012012 2033001 KESHILLI I QARKUT SHKODER FT. 05557127 DT. 14.11.2012
Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) ALKAN/SH Shkoder 3,000,000 2012-11-09 2012-12-03 20527690012012 KOMUNA RRETHINA SHKODER fature 03646842 date 22.10.2012
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 499,870 2012-04-24 2012-04-25 6210160712012 PREFEKTURA SHKODER ,FAT 01934613 DT 06.03.2012
Qarku Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 178,780 2013-02-25 2013-02-26 6120330012013 KESHILLI QARKUT SHKODER, FAT 03417401 DT 08.01.2013
Qarku Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 179,670 2013-04-11 2013-04-11 9720330012013 KESHILLI QARKUT SHKODER, FAT 03417451 DT 05.03.2013
Qarku Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 174,996 2013-05-17 2013-05-23 16620330012013 KESHILLI QARKUT SHKODER, FAT 03417473 DT 30.04.2013
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 480,000 2013-06-17 2013-06-21 10810160712013 prefektura shkoder FATURE NR 05557235 DATE8.06.2013
Qarku Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 173,000 2013-07-03 2013-08-05 20320330012013 KESHILLI QARKUT SHKODER,FAT 05557216 DT 31.05.2013
Drejtoria Arsimore Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 108,000 2013-06-26 2013-08-05 9710110332013 DREJTORIA ARSIMORE SHKODER FT. 05557237 DT.11.06.2013
Qarku Shkoder (3333) ALKAN/SH Shkoder 304,552 2013-08-27 2013-10-17 25020330012013 KESHILLI QARKUT SHKODER FAT 085885123 DT 12.07.2013
Komuna Shkrel (3323) ALKAN/SH M.Madhe 850,000 2013-12-16 2013-12-18 17826280012013 komuna Shkrel (blerje nafte per vitin 2013) fature nr.08588573 dt.28/09/2013 dhe 08588707 11.12.2013
Komuna Temal (3333) ALKAN/SH Shkoder 348,000 2013-12-18 2013-12-18 13927700012013 2770001 KOMUNA TEMAL FATURE NR 018588712 DATE 14.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >