Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALIA K All 605,622.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) ALIA K Kukes 44,760 2012-03-23 2012-04-10 5910110182012 materiale ft 8 dt 04.03.2012 Dr.Arsimore Kukes
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) ALIA K Kukes 26,585 2012-05-22 2012-06-06 10410110182012 materiale ft 48 dt 21.05.2012 Dr.Arsimore
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) ALIA K Kukes 21,600 2012-07-26 2012-08-02 14410110182012 materiale zyre ft 95 dt 18.07.2012 Dr.Arsimore
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) ALIA K Kukes 22,900 2012-12-07 2012-12-26 23410110182012 materiale zyre ft 193 dt 07.12.2012 Dr.Arsimore Kukes
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) ALIA K Kukes 7,822 2012-02-10 2012-02-16 2110110182012 materiale ft 249 dt 24.03.2011 Dr.Arsimore(1011018) Kukes
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) ALIA K Kukes 264,535 2013-01-29 2013-01-30 1810110182013 materiale zyre ft 193 dt 07.12.2012 seri04520188 ft 194 seri 04520188 Dr.Arsimore Kukes
Bashkia Kukes (1818) ALIA K Kukes 176,000 2013-04-05 2013-04-08 7521250012013 bl materiale ft nr 3 dt 28.01.2013 seri 04520201 Bashkia Kukes
Paraburgimi Kukes (1818) ALIA K Kukes 13,090 2013-05-07 2013-05-14 3910140552013 1014055 shp matriale nr 117 dt 13.08.2012 detyrim Drejtoria Paraburgimit Kukes
Komuna Surroj (1818) ALIA K Kukes 12,420 2013-12-05 2013-12-06 21125490012013 2549001 blerje xhamash fat 148 dt 19.11.2013 Komuna Surroj
Paraburgimi Kukes (1818) ALIA K Kukes 15,910 2013-12-13 2013-12-18 9210140552013 1014055 shp mirmbajtje ndert 117 dt13.8.2013Drejtoria Paraburgimit Kukes
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >