Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All R & R GROUP All 87,785,835.00 80 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Librazhd (0821) R & R GROUP Librazhd 147,960 2012-03-13 2012-03-30 8621280012012 LIK 5% GARANCI MAKINES,BASHKIA LIBRAZHD LB
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) R & R GROUP Tirane 1,285,200 2012-04-04 2012-04-12 23/21011462012 nd/nr 1 punetore lik vajra urdh prok nr 656 dt 17.08.2011 proc verb dt 02.09.2011 kontr 929 dt 26.09.2011 fat 76 dt 30.09.2011 seri 85923678 fl hyrje nr 8 dt 30.09.2011
Bashkia Durres (0707) R & R GROUP Durres 1,698,600 2012-05-02 2012-05-09 247/121070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE MIKROBUZI PER SHKOLLEN ME PRAPAMBETJE MENDORE
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) R & R GROUP Tirane 469,200 2012-05-25 2012-06-08 7510140452012 602-Q.P.Zyrtare mirmb.ndertese Up.38 dt.16.05.12 pv 3&4 dt.23.05.12 fat.1 dt.23.05.12 sit.dt.23.05.12 fh.22 dt.23.05.12
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) R & R GROUP Tirane 31,641 2012-06-15 2012-06-27 4221011612012 Agj.Konsumatorit lik vajra autoriz per lidhje kontr 4927 dt 15.05.2012 kontr 485 dt 21.05.2012 fat 62 dt 31.05.2012 seri 85923762 fl hyr nr 15 dt 31.05.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) R & R GROUP Tirane 15,200 2012-08-09 2012-08-16 16521010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik vaj makine urdh prok nr 8 dt 27.03.2012 njof fit 17.05.2012 kontr 465 dt 17.05.2012 fat 56 dt 28.05.2012 seri 85923756 fl hyr nr 16 dt 28.05.2012
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) R & R GROUP Tirane 201,312 2012-09-21 2012-09-25 18621011552012 Nderm Punt nr 2 lik antifrize urdh prok nr 8 dt 27.03.2012 njof fit 8/4 dt 23.04.2012 kontr 776 dt 17.05.2012 fat 55 dt 26.05.2012 seri 85923755 fl hyr nr 9 dt 26.05.2012
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) R & R GROUP Tirane 1,198,044 2012-09-25 2012-09-28 20221011462012 Nd/nr 1 punetore lik vajra urdh prok nr 8 dt 27.03.2012 njof fit 1024 dt 23.04.2012 autoriz lidh.kontr 4927 dt 15.05.2012 ,kontr 1023 dt 16.05.2012 fat 60 dt 26.05.2012 seri 85923760 fl hyr nr 64 dt 26.05.2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) R & R GROUP Durres 438,480 2012-10-04 2012-10-08 37221070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 76 DT 19.9.2012
Kuvendi Popullor (3535) R & R GROUP Tirane 2,320,724 2012-10-15 2012-10-17 79010020012012 602-KUVENDI pjese kembimi Up.19 dt.10.04.12 buletin APP dt.04.06.12 kontr.19/7 dt.04.07.12 fat.16&19&20&21&22 &25&26 dt.01.08.12 Fh37&35&34&36&32&33&30&26 dt.01.08.12
QFM Teknike Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 648,000 2012-10-12 2012-10-17 12910160562012 Qendra.Furniz.Mater.Tekni paisje kont 33/5 06.08.2012 fat 77 15.09.2012 fh 12 09.10.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) R & R GROUP Tirane 87,600 2012-10-15 2012-10-17 38410260012012 min mjedisit alkool vaj up 3/22 dt 14.05.2012 kontr 5966/1 dt 27.08.2012 ft 75 dt 17.09.21012 s 85923775 fh 23 dt 17.09.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & R GROUP Tirane 1,026,846 2012-10-18 2012-10-24 59010100772012 602 DPDOGANAVE .bl pjese kembimi kv dt 12.6.2012, ft seri 85923732 dt 17.9.2012, fh dt 17.9.2012
Burgu 302 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 53,385 2012-11-08 2012-11-22 16410140102012 -Burgu Mine Peza mat pastrimi up nr 27 dt 9/10/2012 pv dt 9/10/2012 fat nr 90 dt 23/10/2012 fh dt 23/10/2012
Shkolla "Elektrike", Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 240,000 2012-12-03 2012-12-17 7910110782012 602 SHKOLLA E MESME ELRKTRIKE rip,up 1/10/12,pv 4/10/12,fat 85923784 d 8/10/12
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & R GROUP Tirane 113,430 2012-11-27 2012-12-17 69010100772012 602 DPDOGANAVE .bl pjese kemb seri 85923741 dt 22.10.2012, fh dt 22.10.2012, kv dt 12.6.2012
Qendra Kulturore Tirana (3535) R & R GROUP Tirane 7,200 2012-11-27 2012-12-17 16621011512012 2101151 Qendra Kulturore lik dizel urdh prok nr 18 dt 27.03.2012 njof fit 8/4 dt 23.04.2012 shkrese lidje kontr 4927 dt 15.05.2012 kontr 214 dt 17.05.2012 fat nr 46 dt 85923758 fl hyr nr 25 dt 28.05.2012
Burgu 302 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 144,690 2012-12-10 2012-12-26 18310140102012 602-Burgu Mine Peza mirembajtje,up nr 35 dt 07.12.2012,pv dt 07.12.2012,fat nr 10 dt 07.12.2012,seri 01452272,fh nr 59 dt 07.12.2012
Burgu 302 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 55,500 2012-12-10 2012-12-26 17810140102012 602-Burgu Mine Peza mat pastrimi up nr 32 dt 26.11.2012,pv dt 26.11.2012,fat nr 10 dt 26.11.2012,seri 01452270,fh nr 55 dt 26.11.2012
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) R & R GROUP Durres 1,263,600 2012-12-24 2012-12-27 40310170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE VAJ
Bashkia Durres (0707) R & R GROUP Durres 1,698,600 2012-04-24 2012-04-25 24721070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE MIKROBUZI PER SHKOLLEN ME PRAPAMBETJE TE LEHTA MENDORE
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & R GROUP Tirane 650,826 2013-01-25 2013-01-25 4110100772013 602 Drejt pergj doganave . lik ft pjese kemb kv dt 12.6.2012, ft seri 85923743 dt 5.12.2012, fh dt 7.12.2012
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) R & R GROUP Tirane 3,566,400 2013-02-14 2013-02-18 23 2101146 2013 Nd Punt nr 1 lik korrese etj urdh prok nr 931 dt 02.05.2012 njoft fit 1165 dt 05.06.2012 kontr 1476 dt 16.07.2012 fat 70 dt 20.07.2012 seri 16.07.2012 fl hyr nr 7/8 dt 20.07.2012
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) R & R GROUP Korçe 1,908,600 2013-02-20 2013-02-21 3721220062013 BLERJE MATERJALE ELEKTRIKE VITI I KALUAR NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) R & R GROUP Durres 87,696 2013-03-06 2013-03-13 5021070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 62 DT 62 DT 5.2.2013
Burgu 302 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 102,540 2013-03-11 2013-03-15 2010140102013 BURGU 302 MAT PASTRIM NGROHJE UP NR 3 DT 17/1/2013 PV DT 17/1/2013 FAT DT 22/1/2013 FH DT 22/1/2013
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) R & R GROUP Korçe 1,200,000 2013-03-13 2013-03-18 4921220062013 MATERJALE ELEKTRIKE VITI I KALUAR TENDER NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & R GROUP Tirane 447,264 2013-04-08 2013-04-08 19610100772013 602 Drejt pergj doganave .lik bl pjese kemb kontr shtese dt 18.1.2013, ft seri 85923745 dt 26.2.2013, fh dt 28.2.2013
Bordi i KullimitDurres (0707) R & R GROUP Durres 203,700 2013-04-10 2013-04-11 5410050682013 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE GRASO
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) R & R GROUP Durres 420,000 2013-04-15 2013-04-16 8521070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 5 DT 5.4.2013
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) R & R GROUP Durres 55,200 2013-04-23 2013-04-24 9221070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 39 DT 17.4.2013
QFM Teknike Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 66,240 2013-04-25 2013-04-25 6010160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik mirmb automj. up 5 05.04.2013 rap online 19.04.2013 fat 90 22.04.2013 sit 22.04.2013
Burgu 302 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 9,540 2013-04-25 2013-04-26 3610140102013 BURGU 302rip up nr 6 dt 4/2/2013 pv dt 4/2/2013 fat dt 4/2/2013 fh dt 4/2/2013
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) R & R GROUP Tirane 14,584 2013-05-03 2013-05-10 11710870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EK UB 65 DT 9.04.2013 VEND 256/3 DT 29.03.2013
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) R & R GROUP Durres 398,400 2013-05-09 2013-05-14 10321070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 5,6 DT 5.5.2013
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) R & R GROUP Lushnje 399,500 2013-06-05 2013-06-14 95/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT MATRIALE ELEKTRIKE
Reparti Ushtarak Nr.1050 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 1,198,651 2013-06-07 2013-06-14 5310170982013 602-Rep 1050 materiale teknike,up nr 5 dt 25.02.2013,njoftim nr 5/4 dt 11.04.2013,kontrate nr 5/2 dt 07.05.2013,fat nr 18 dt 13.05.2013,seri 01452368,fh nr 5 dt 13.05.2013
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) R & R GROUP Durres 332,400 2013-06-11 2013-06-18 145,14621070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 40,41 DT 5.6.2013
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) R & R GROUP Tirane 319,800 2013-06-25 2013-08-05 20510180012013 SHISH bl lubrifikant urdh 246/1 dt 6.06.2013pv 11.06.2013 fat 47 dt 17.06.2013 sr 01452347 fh 10 dt 17.06.2013
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) R & R GROUP Lushnje 536,440 2013-07-03 2013-08-05 114/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT matriale