Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALI ZAGANJORI All 506,300.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 49,800 2012-09-17 2012-09-19 16810290372012 gjykata rrethit shkoder likuj fat nr 002824 11.09.2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 49,800 2012-09-17 2012-09-28 16810290372012 gjykata rrethit shkoder likuj fat nr 002824 11.09.2012
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 33,400 2012-11-06 2012-11-19 19010290062012 GJYKATA APELIT SHKODER,FAT 002825 DT 03.11.2012
Komuna Ana Malit (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 120,000 2012-12-07 2012-12-18 16727680012012 KOMUNA ANA MALIT, FAT 002827 DT 04.12.2012
Shkolla Pyjore Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 20,500 2012-06-06 2012-06-11 5010110582012 SHKOLLA PYJORE SHKODER FATURE NR 0028220DATE 22.05.2012
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 43,900 2013-03-15 2013-03-26 3710290062013 gjykata apelit NR FATURE 0008859 DATE 19.01.2013
Shkolla Pyjore Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 9,800 2013-05-15 2013-05-16 2510110582013 SHKOLLA PYJORE SHKODER FT. 0008865 DT. 17.04.2013
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 99,100 2013-06-14 2013-06-21 11010290062013 gjykata apelit FATURE NR 0008868 DATE 18.01.2013
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 40,000 2013-10-09 2013-10-28 18710290062013 gjykata apelit FATURE NR 0008871DATE 13.09.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALI ZAGANJORI Shkoder 40,000 2013-12-16 2013-12-18 16510280362013 PROKURORIA APELIT SHKODER, FAT 0008872 DT 11.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >