Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALI SYLAJ All 2,581,062.00 21 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 30,000 2012-06-11 2012-06-22 7310290392012 Gjykata Tropoje karta telefoni up nr 11 date 13.03.2012 pv dt 14.03.2012 ft nr 5689721 date 14.03.2012
Komuna Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 299,988 2012-10-13 2012-10-17 20428200012012 Komuna tropoje, likujdim lyrje gelqere, sit. 1 dt.15.9.2012, akt-marrje dorzim 6.9.2012 FT.17.9.2012 seri 5689731
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 31,500 2012-10-16 2012-10-22 27121450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, likujdim qera veshje per sofren Dardane, ft. 1 dt.5.6.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 9,000 2012-10-16 2012-10-22 26421450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, likujdim blerje pompe,ft. 4 dt.22.8.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 210,941 2012-10-16 2012-10-22 26321450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, likujdim materiale per arsimin, ft. 4 dt.22.8.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 60,480 2012-10-16 2012-10-22 275.121450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, riparim fotokopje, ft. 10 dt.18.9.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 21,500 2012-10-16 2012-10-22 26221450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, likujdim aktivitet per qershorin, ft. 18 dt. 28.5.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 117,230 2012-10-16 2012-10-22 27521450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, materiale, ft. 20 dt.22.8.2012
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 30,000 2012-10-18 2012-10-24 12510290392012 Gjykata Tropoje, likujdim karta telefoni, dif.fatures 5689721 dt. 14.3.201250285 dt.9.10.2012037766564
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 5,000 2012-12-07 2012-12-18 15510290392012 Gjykata Tropoje karta tel up nr 11 dt 13.03.2012 pv dt 14.03.2012 dif ft nr 5689721 dt 14.03.2012
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 10,000 2012-12-07 2012-12-18 15610290392012 Gjykata Tropoje up nr 19 dt 1.09.12 pv dt 11.09.12 dif ft nr 008554 dt 12.09.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 93,000 2012-12-07 2012-12-26 31121450012012 Bashkia B.curri Tropoje blerje boje dhe dokumentacioni up nr 60 dt 30.11.2012 ft nr 50 dt 26.11.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 19,500 2012-12-10 2012-12-26 30621450012012 Bashkia B.Curri Tropoje qera veshje up nr 25 dt 20.11.2012 nr fat nr 15 dt 26.11.2012
Komisariati i Policise Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 71,400 2012-12-07 2012-12-27 14110160552012 Komisariati Tropoje, likujdim materiale pastrimi Ft. 130 dt.21.12.2012 seri 5690842
Zyra Arsimore Tropojë (1836) ALI SYLAJ Tropoje 16,705 2012-12-07 2012-12-11 18310111202012 Zyra Arsimore Tropoje likujdim fgaturave te romaneve
Komuna Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 60,000 2013-02-15 2013-02-18 1228200012013 Komuna Tropoje shpenzime telefoni up nr 41 dt 01.11.2012 pv dt 01.11.2012 ft nr 26 dt 01.11.2013 seri 2890326 fh nr 25 dt 01.11.2012
Komuna Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 400,000 2013-04-18 2013-04-19 3728200012013 Komuna Tropoje pastrim rruge nga debora detyrime te vitit 2012 upnr 2/2 dt 05.02.2012 vkk nr 15 dt 06.03.2013 preventiv situacion
Komuna Tropoje (1836) ALI SYLAJ Tropoje 360,000 2013-04-18 2013-04-19 3828200012013 Komuna Tropoje pastrim rruge nga dobora detyrime te 2012 up nr 2/1 dt 07.02.2012 preventiv situacion akt marrje ne dorezim date 28.02.2013 ft nr 30 dt 10.03.2012 seri 5689732
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 387,460 2013-04-18 2013-04-19 5721450012013 Bashkia B.Curri Tropoje blerje dokumentacioni up nr 2 dt 18.01.2013 ft nr 1 dt 21.01.2013 fh nr 2 dt 21.01.2013
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 31,058 2013-05-15 2013-05-16 6721450012013 Bashkia B.Curri Tropoje up nr 50 dt 25.10.2012 fat tat nr 32 dt 06.10.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALI SYLAJ Tropoje 316,300 2013-05-27 2013-06-12 8521450012013 Bashkia B.Curri Tropoje blerje bojrash up nr 3 dt 18.01.2013 ft nr 4 dt 21.01.2013 fh nr 3 dt 21.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >