Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALI DAUTI (K93228201H) All 768,050.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyrat e Regjistrimit Peqin (0827) ALI DAUTI (K93228201H) Peqin 35,000 2012-10-26 2012-10-29 7410140842012 Sherbime nga Zyra regjistrimit ne favor te Ali Dauti Elbasan
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALI DAUTI (K93228201H) Elbasan 222,500 2012-12-10 2012-12-24 30910110992012 materiale Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALI DAUTI (K93228201H) Elbasan 382,000 2012-04-20 2012-04-25 8510110992012 mirembajtje Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALI DAUTI (K93228201H) Elbasan 56,550 2013-04-08 2013-04-09 6110110992013/1 materiale Universiteti
Bashkia Elbasan (0808) ALI DAUTI (K93228201H) Elbasan 35,000 2013-04-24 2013-04-24 21221090012013 Bashkia Elbasan shpenz riparimi
Komuna Pajove (0827) ALI DAUTI (K93228201H) Peqin 37,000 2013-05-28 2013-06-12 8926820012013 Sherbime nga Komuna Pajove ne favor te Ali Dauti Elbasan
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >