Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALI BAZE All 188,800.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) ALI BAZE Tirane 25,000 2012-04-05 2012-04-12 5410670012012 602 Komis Sherbimit Civil. RIPARIM CENTRALI TELEFONIK UR NR. 4 DT 31.1.2012 P. 12.3.2012 PV. 13.3.2012 FT NR 12 DT 19.3.2012 SER. 5264375 PV. DT 19.3.2012
Qarku Tirane (3535) ALI BAZE Tirane 13,800 2012-04-17 2012-04-24 6420350012012 Keshilli Qarkut miremb paisje urdh prok nr 57dt 23.03.2012 proc verb dt 26.03.2012 fat 3 dt 26.03.2012 seri 5264377
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Mjeksise (3535) ALI BAZE Tirane 55,000 2012-06-14 2012-06-26 8910111392012 600 Fak. Mjeksise shp miremb rrjeti telefon up 22 dt 23.5.2012 pv 23.5.12 fst 7 dt 23.5.12 s 5264381
Shkolla e Magjistratures (3535) ALI BAZE Tirane 6,000 2012-09-12 2012-09-14 24810550012012 602 Shkolla e Magjistratures. sherbim telefoni up 68 dt 31.07.2012 pv dt 1.08.2012 fat 12 dt 1.08.2012 seri 5264386
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ALI BAZE Tirane 48,000 2012-11-07 2012-11-21 17210160722012 Prefe.Qar.Tirane riparim centrali telefonik fat 18 31.10.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALI BAZE Tirane 36,000 2012-12-03 2012-12-17 81610060542012 Shkr. Nr.1821 Dt 26.11.12 U.P Nr. 32 Dt 29.03.12 Fat Nr. 4 Dt 24.04.12 Nr Serial 5264378
Burgu 302 Tirane (3535) ALI BAZE Tirane 5,000 2013-11-05 2013-11-15 10610140102013 BURGU 302 mirembatje paisje up nr 19 dt 29/10/2013 pv 4 dt 29/10/2013 fat dt 29/10/2013 seri 0000665 fh dt 29/10/2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >