Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALGI-GJ All 1,152,256.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ALGI-GJ Elbasan 286,920 2012-03-21 2012-04-10 3410130062012 pj kembimi Sherbimi Paresor 1013006
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ALGI-GJ Elbasan 297,960 2012-08-08 2012-08-15 9910130062012 pj kembimi Sherbimi Paresor 1013006
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ALGI-GJ Elbasan 188,920 2013-01-25 2013-01-28 1110130062013 sherbime Shendeti Publik 1013006
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ALGI-GJ Elbasan 99,000 2013-02-15 2013-02-18 2910130062013 sherbim Shendeti Publik
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ALGI-GJ Elbasan 63,120 2013-07-04 2013-08-20 12410130062013 sherbim Shendeti Publik 1013006
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ALGI-GJ Elbasan 124,056 2013-09-19 2013-10-22 15510130062013 sherbim Shendeti Publik 1013006
Prokurori Apeli te Krimeve te Renda Tirane (3535) ALGI-GJ Tirane 51,000 2013-12-10 2013-12-10 110210280442013 Prok apelit per krime te Renda p kembimi pv 4.12.13 f 4.12.13 s 11352504
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ALGI-GJ Elbasan 41,280 2013-12-17 2013-12-18 22710130062013 pjese kembimi Shendeti Publik 1013006
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >