Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALGERT DERVISHI All 2,345,576.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Rrase (0808) ALGERT DERVISHI Elbasan 220,000 2012-02-23 2012-02-28 1823950012012 materiale Komuna Rrase
Komuna Rrase (0808) ALGERT DERVISHI Elbasan 300,000 2012-05-25 2012-06-08 4223950012012 mirembajtje Komuna Rrase
Bashkia Belsh (0808) ALGERT DERVISHI Elbasan 180,100 2012-08-21 2012-08-22 18221520012012 Bashkia Belsh materiale
Bashkia Belsh (0808) ALGERT DERVISHI Elbasan 399,739 2012-11-09 2012-12-03 21621520012012 Bashkia Belsh mirmbajtje objekti
Bashkia Belsh (0808) ALGERT DERVISHI Elbasan 68,285 2012-11-09 2012-12-03 21821520012012 Bashkia Belsh mirmbajtje objekti
Bashkia Belsh (0808) ALGERT DERVISHI Elbasan 399,420 2013-05-21 2013-05-23 11221520012013 Bashkia Belsh mirmbajtje objekt
Bashkia Belsh (0808) ALGERT DERVISHI Elbasan 398,832 2013-05-21 2013-05-23 11121520012013 Bashkia Belsh mirmbajtje
Bashkia Belsh (0808) ALGERT DERVISHI Elbasan 379,200 2013-05-21 2013-05-23 11021520012013 Bashkia Belsh mirmbajtje
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >