Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFREDE ZYKA All 799,600.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Cakran (0909) ALFREDE ZYKA Fier 100,000 2012-03-21 2012-04-10 4924230012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA CAKRAN
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) ALFREDE ZYKA Fier 97,600 2012-05-14 2012-05-17 7910050092012 LIKUJDIM FATURE D.B.U FIER 1005009
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) ALFREDE ZYKA Fier 125,300 2012-05-21 2012-05-29 8310050092012 LIKUJDIM NGA DREJT E BUJQ DHE USHQIMIT FIER
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) ALFREDE ZYKA Fier 97,500 2012-06-18 2012-06-29 10110050092012 MIREMBAJTJE AUTOMJETESH DREJT E BUJQ DHE USHQIMIT
Komuna Dushk (0922) ALFREDE ZYKA Lushnje 203,800 2012-11-30 2012-12-17 17026140012012 KOM.DUSHK 2614001 SA XHIROJME PER LIK.BL.MATERIALE SIPAS FATURES NR.14 DT.05.11.2012
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) ALFREDE ZYKA Fier 141,000 2013-02-25 2013-02-26 3310050092013 LIKUJDIM NGA DREJTORIA E BUJQESISE DHE USHQMIT FIER
Komuna Cakran (0909) ALFREDE ZYKA Fier 34,400 2013-11-26 2013-11-27 16924230012013 K CAKRAN FIER 2423001 LIKUJDIM FATURE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >