Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A T N All 1,242,850.00 41 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 43,936 2012-04-12 2012-04-19 927600012012 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 85168718,8714 NENTROR DJETOR 2011
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 22,414 2012-04-12 2012-04-19 957600012012 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 85168782,804 MUAJI SHKURT MARS 2012
Komuna Velipoje (3333) A T N Shkoder 3,280 2012-05-21 2012-05-29 8427660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FATURE NR 85168719 DT. 01.12.2011
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 11,114 2012-05-22 2012-06-04 13327600012012 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FATURA PRILL 2012 SERI 85168826
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 28,440 2012-05-22 2012-06-05 3210170112012 REPARTI VAU DEJES ,FAT 85168772 DT 01.05.2012,85168794 DT 01.04.2012,85168815 DT01.03.2012
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 6,326 2012-06-19 2012-06-29 4810170112012 REPARTI 1010 VAU DEJES,FAT 85168838 dt 01.06.2012
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 10,238 2012-06-18 2012-06-29 15227600012012 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FATURA 85168847 DT. 01.06.2012
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 10,760 2012-08-16 2012-08-20 19127600012012 2760001 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FATURA 85168893 DT, 01.08.2012
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 19,382 2012-09-17 2012-09-19 20927600012012 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 85168929, DT. 01.09.2012
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 19,382 2012-09-17 2012-09-28 20927600012012 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 85168929, DT. 01.09.2012
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 13,760 2012-10-10 2012-10-16 22227600012012 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 85168942 DT. 01.10.2012
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 26,192 2012-12-07 2012-12-18 26027600012012 2760001 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 85168984 DT.01.12.2012
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 21,756 2012-11-22 2012-12-17 10110170112012 REPARTI 1017011 VAU DEJES,FAT 85168925 DT 01.09.02012,FAT 85168933 DT 01.10.2012,FAT 85168963 DT 01.11.2012
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 16,664 2012-11-23 2012-12-17 24227600012012 2760001 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 85168964 DT. 01.11.2012
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 7,836 2012-02-10 2012-02-16 310170112012 REPARTI 1017011 VAU DEJES,FAT 85168707 DT 01.12.2011,FAT 85168730 DT 01.01.2012
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 15,878 2013-01-21 2013-01-21 1327600012013 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 03414504 DT. 03.01.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 13,680 2013-02-18 2013-02-20 0310170112013 1017011 REPARTI USHTARAK 1017011 FATURE NR 85168983,03414503 DATE 1.12.2012,01.01.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 6,840 2013-02-18 2013-02-20 0510170112013 1017011 REPARTI USHTARAK 1017011 FATURE NR 03414530 DATE 1.02.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 6,840 2013-03-25 2013-03-26 13110170112013 1017011 REPARTI USHTARAK fature nr 03414546 date 1.03.2013
Komuna Bushat (3333) A T N Shkoder 321,858 2013-03-28 2013-03-29 6927640012013 KOMUNA BUSHAT FAT 85168941 DT 01.10.2012,FAT 85168962 DT 01.11.2012,FAT 85168982 DT 01.12.2012,FAT 85168923 DT 01.09.2012,FAT 85168760 DT 01.02.2012, FAT 85168781 DT 01.03.2012,FAT 85168803 DT 01.04.2012, FSAT 85168802 DT 01.04.2012,
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 61,414 2013-04-09 2013-04-10 5127600012013 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 03414524 DT. 01.02.2013, FT. 03414547 DT. 01.03.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 7,332 2013-04-23 2013-04-23 3010170112013 1017011 REPARTI USHTARAK 1017011 FATURE NR 03414565 DATEV 1.04.2013
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 32,572 2013-05-15 2013-05-16 80127600012013 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 03414566 DT. 01.04.2013, FT. 03414586 DT. 01.05.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 7,002 2013-05-17 2013-05-21 46110170112013 1017011 REPARTI USHTARAK FATURE NR 034114585 DATE 1.05.2013
Komuna Bushat (3333) A T N Shkoder 100,884 2013-05-24 2013-06-12 13727640012013 KOMUNA BUSHAT FAT 03414502 DT. 01.01.2013, FT. 03414522 DT. 01.02.2013, FT. 03414544 DT. 01.03.2013
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 14,606 2013-06-10 2013-06-14 9727600012013 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 03414605 DT. 01.06.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 6,840 2013-06-12 2013-06-19 55110170112013 1017011 REPARTI USHTARAK 1017011 FATURE NR 03414604 DATE1.06.2013
Komuna Bushat (3333) A T N Shkoder 42,244 2013-07-12 2013-10-02 20227640012013 KOMUNA BUSHAT, FAT 03414622 DT 01.07.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 5,712 2013-08-06 2013-10-17 6610170112013 1017011 REPARTI USHTARAK fature nr 03414623 DATE 1.07.2013
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 12,992 2013-08-15 2013-10-17 13027600012013 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 03414624 DT. 01.076.2013
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 12,566 2013-09-18 2013-10-22 14327600012013 2760001 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FT 03414634 DT 01.08.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 10,878 2013-09-19 2013-10-22 7110170112013 1017011 REPARTI USHTARAK fature nr07602306 DATE 1.09.2013
Komuna Bushat (3333) A T N Shkoder 30,478 2013-09-23 2013-10-23 24827640012013 KOMUNA BUSHAT FAT 03414635 DT 01.08.2013
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 13,118 2013-10-09 2013-10-24 16027600012013 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 07602304 DT. 01.09.2013
Komuna Bushat (3333) A T N Shkoder 58,920 2013-10-22 2013-10-28 26627640012013 KOMUNA BUSHAT FAT 07602308 DT 01.09.2013 FAT 07602318 DT 01.10.2013
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 14,390 2013-10-24 2013-11-06 16327600012013 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 07602319 DT. 12.10.2013
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 14,714 2013-11-21 2013-11-21 18027600012013 2760001 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FT 07602337 DT 11.11.2013
Komuna Bushat (3333) A T N Shkoder 28,534 2013-11-26 2013-12-02 29327640012013 KOMUNA BUSHAT FAT 07602336 DT 11.11.2013
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) A T N Shkoder 12,852 2013-12-06 2013-12-06 1070170112013 1017011 REPARTI USHTARAK 1010 SHKODER FAT NR 07602346 date 11.11.2013
Komuna Guri I Zi (3333) A T N Shkoder 18,614 2013-12-12 2013-12-16 19727600012013 KOMUNA GUR I ZI SHKODER FAT. 07602252 DT 09.12.2013