Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFRED SHAMETAJ All 799,167.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Gjirokaster (1111) ALFRED SHAMETAJ Gjirokaster 50,000 2012-04-25 2012-04-26 6110130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes fat 65 dt 06.03.2012 nr ser 0589090
Spitali Gjirokaster (1111) ALFRED SHAMETAJ Gjirokaster 84,000 2012-05-07 2012-05-11 9210130182012 1013018 SPITALI CIVIL GJIROK PER LIK UPOPMP SOLARI PER KALDAJEN
Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) ALFRED SHAMETAJ Sarande 98,000 2012-09-12 2012-09-13 8121380072012 PAJISJE DHE ORENDI NGA S.EKONOMIK
Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) ALFRED SHAMETAJ Sarande 162,000 2012-09-12 2012-09-13 812/11380072012 PAJISJE DHE ORENDI NGA S.EKONOMIK
Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) ALFRED SHAMETAJ Sarande 184,200 2012-09-12 2012-09-14 9421380072012 PAJISJE DHE ORENDI NGA S.EKONOMIK
Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) ALFRED SHAMETAJ Sarande 69,967 2012-09-20 2012-09-24 9921380072012 PAJISJE DHE ORENDI NGA S.EKONOMIK
Qendra e Formimit Profesional Gjirokaster (1111) ALFRED SHAMETAJ Gjirokaster 12,000 2012-12-10 2012-12-27 13910251042012 ( DR E FORMIMIT PROFESIONAL1025104) UP NR 23 DT 03/12/2012, FAT NR 95 DT04/12/2012, SER 0589100
Qendra e Formimit Profesional Gjirokaster (1111) ALFRED SHAMETAJ Gjirokaster 139,000 2012-12-10 2012-12-27 138 10251042012 ( DR E FORMIMIT PROFESIONAL1025104) UBL NR 3755
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >