Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFRED PEKA All 854,750.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dega e Thesarit Has (1812) ALFRED PEKA Has 50,000 2012-03-21 2012-04-02 2110100122012 1812 Thesari has 1010012 sa likujdojme faturen per pjese kembimi e sherbim gjeneratori.
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) ALFRED PEKA Has 25,000 2012-04-02 2012-04-12 4010130292012 1812MIR MBAJTJE OBJEKTI DSH P HAS 1013029FAT 20 DT 14.03.2012
Komuna Gjinaj (1812) ALFRED PEKA Has 100,000 2012-04-09 2012-04-13 1824620012012 1812 PJESE KEMBIMI KOM GJINAJ 2462001 FAT 15 DT 04.04.2012
Drejtoria e Pyjeve Has (1812) ALFRED PEKA Has 20,000 2012-04-12 2012-04-19 48102060302012 1812 PJESE KEM DSH PYJOR 1026030 FAT 16 DT 06.04.2012
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) ALFRED PEKA Has 37,750 2012-05-18 2012-05-28 7710130702012 1812 MIRE MBAJTJE MJETI DSHP HAS 1013029 FAT 35.36.37 DT 15.05.2012
Drejtoria e Pyjeve Has (1812) ALFRED PEKA Has 19,500 2012-06-13 2012-06-25 7310260302012 1812 PJESE KEM DSHPYJOR HAS 1026030 FAT 23 DT. 04.06.2012
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ALFRED PEKA Kukes 33,200 2012-09-07 2012-09-12 28610160682012 1016068 mirmbajtje urdh prok 27 dt 28.08 .2012 Prefektura Kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ALFRED PEKA Kukes 18,000 2012-04-20 2012-04-25 11110160682012 1016068 pjes kembimi Prefektura Kukes
Drejtoria e Pyjeve Has (1812) ALFRED PEKA Has 36,000 2012-02-08 2012-02-16 1810260302012 1812sherbimit pyjor 1026030 ,fatura 3 date 16.01.2012
Zyra Arsimore Has (1812) ALFRED PEKA Has 65,200 2013-02-26 2013-02-26 3910111182013 1812 pjese kembimi fat 3 dt 22.01.2013 zyra arsimore has
Komuna Gjinaj (1812) ALFRED PEKA Has 300,100 2013-04-09 2013-04-09 2224620012013 1812 riparim automjeti emirxhence kom gjinaj fat 5 dt 02.04.2013
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ALFRED PEKA Kukes 6,000 2013-04-19 2013-04-22 10810160682013 1016068 Prefektura Kukes pjes kembimi muaji fatura nr 2 -4 dt 23.01.2013 nr 9 date 21.01.2013
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ALFRED PEKA Kukes 13,000 2013-05-15 2013-05-16 12210160682013 1016068 Prefektura Kukes shpenzime transporti flet dalja Nr 2 dt 23.01.2013
Drejtoria e Pyjeve Has (1812) ALFRED PEKA Has 31,000 2013-10-10 2013-10-24 5310260302013 1812 pjese kembimi fat 6/1 dt 30.08.2013
Drejtoria e Pyjeve Has (1812) ALFRED PEKA Has 100,000 2013-12-02 2013-12-04 70/10260302013 1812 pjese kembimi sherbimi pyjor fat 7/1 dt 11.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >