Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFRED KONI All 548,670.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Rogozhine (3513) ALFRED KONI Kavaje 36,300 2012-06-25 2012-07-13 14421190012012 BASHKIA RROGOZHINE PASTRIM LIKUJDIM FAT DT 30.5.2012
Bashkia Rogozhine (3513) ALFRED KONI Kavaje 7,250 2012-03-26 2012-04-10 6821190012012 BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT12 DT 19.2.2012
Bashkia Rogozhine (3513) ALFRED KONI Kavaje 25,150 2012-08-09 2012-08-17 18521190012012 BASHKIA RROGOZHINEMIREMBAJTJE TE ZAKONSHME LIKUJDIM FAT 16.19.DT 27.6.2012
Komuna Kryevidh (3513) ALFRED KONI Kavaje 395,470 2012-10-16 2012-10-22 14424730012012 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM BLERJE MAT TE PERGJ FAT 10 DT 11.10.2012
Bashkia Rogozhine (3513) ALFRED KONI Kavaje 18,500 2013-02-12 2013-02-18 2621190012013 BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT 17 DT 25.11.2012
Komuna Perparim (0827) ALFRED KONI Peqin 66,000 2013-02-26 2013-02-26 4426830012013 Mater rikost rrug Arven nga Komuna Perparim Peqin ne favor Alfred Koni Peqin
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >