Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFRED ÇEREPI All 1,061,000.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALFRED ÇEREPI Korçe 72,000 2012-04-03 2012-04-12 6910280132012 SHPENZIME GJYQSORE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Gjykata e rrethit Korce (1515) ALFRED ÇEREPI Korçe 191,000 2012-05-03 2012-05-09 10110290232012 PAGESE AVOKATI ALFRED CEREPI LLOG PERSONALE GJYKATA E RRETHIT KORCE
Gjykata e rrethit Korce (1515) ALFRED ÇEREPI Korçe 347,000 2012-11-23 2012-12-17 25410290232012 PAGESE AVOKATI ALFRED CEREPI GJYKATA E RRETHIT KORCE
Gjykata e rrethit Korce (1515) ALFRED ÇEREPI Korçe 67,000 2013-04-17 2013-04-17 7110290232013 PAGESE AVOKATI ALFRED CEREPI NENTOR DHJETOR GJYKATA E RRETHIT KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALFRED cEREPI Korce 129,000 2013-06-05 2013-06-14 10810280132013 SHPENZIME GJYQSORE FAT NR.1 DT 07.05.2012 PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Gjykata e rrethit Korce (1515) ALFRED cEREPI Korce 227,000 2013-07-02 2013-08-05 13610290232013 PAGESE AVOKATI ALFRED CEREPI GJYKATA E RRETHIT KORCE
Gjykata e rrethit Korce (1515) ALFRED ÇEREPI Korçe 28,000 2013-11-19 2013-11-20 21510290232013 GJYKATA E RRETHIT KORCE PAGESE AVOKATI FAT NR 164 DAT15.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >