Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFRED ALI QOKU All 387,060.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 13,860 2012-03-07 2012-03-21 7310140012012 602 Ministria e Drejtesise pritje Up.736/1 dt.06.02.12 pv 3 dt.06.02.12 pv 4 dt.08.02.12 fat.12 dt.08.02.12 fh.3 dt.08.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 15,270 2012-04-05 2012-04-13 811040012012 602 Ministria e Drejtesise Materiale pastrimi.UP 54/1 08.02.12;PV 3 14.02.12;PV4 27.02.12;fat.5605258 27.02.12;fh.5 27.02.12
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 77,960 2012-04-12 2012-04-19 10610240012012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit.bl mat pastrimi up dt 4.4.2012, form 3,4 dt 4.4.2012, ft seri 5605278 dt 4.4.2012, fh dt 4.4.2012
Gjykata Kushtetuese (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 140,840 2012-05-25 2012-06-08 10510300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE .mat pastrimi up 10.5.2012 pv 14.5.2012 f 14.5.2012 s 5605294
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 49,600 2012-06-15 2012-06-28 23510140012012 602 Ministria e Drejtesise sh/pritje up nr 183/1 dt 3/5/2012 pv dt 28/5/2012 fat nr 3 dt 28/5/2012 fh dt 28/5/2012
Agjencia e Falimentit (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 5,300 2012-07-26 2012-08-03 2810141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit MAT PASTRIMI UP 16 DT 12.06.2012 PV 24.07.2012 FAT 14 DT 24.07.2012 S 000154
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 32,930 2012-09-14 2012-09-17 35910140012012 602 Ministria e Drejtesise sh/pritje up nr 327/1 dt 16/07/2012 pv dt 03/8/2012 fat nr 15 dt 03/8/2012 fh dt 21/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 51,300 2012-04-20 2012-04-25 13910140012012 602 Ministria e Drejtesise pritje Up.111/1 dt.20.03.12 pv 3 dt.20.03.12 pv 4 dt.30.03.12 fat.38 dt.30.03.12 fh.12 dt.30.03.12
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >