Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFAT All 4,662,157.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) ALFAT Tirane 478,911 2012-08-15 2012-08-20 7810060452012 602 AQTN Mat.elektrike Up.16 dt.13.08.12 pv 3&4 dt.13.08.12 rap.perf. dt.13.08.12 fat.106 dt.13.08.12 fh.5 dt.13.08.12
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) ALFAT Durres 2,074,846 2012-12-10 2012-12-26 26.2710060952012 TDO 0707/DREJT.PERGJ. HEKUR. /KOD 1006095/BL. AKS. PER TRAVERSA
Reparti Ushtarak Nr.2010 Vlore (3737) ALFAT Vlore 200,400 2013-05-24 2013-06-12 5510170362013 MATERIALE NDERTIMI REPARTI 2010 1017036 FAT 22 DT 15.05.2013
Bordi i Kullimit Fier (0909) ALFAT Fier 1,908,000 2013-11-19 2013-11-20 9510050702013 PJESE PER HIDROVOR BORDI I KULLIMIT FIER
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >