Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFA-BUTRINT SHPK All 806,320.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 30,000 2012-04-26 2012-04-27 12021380012012 SHP QERAJE NGA BASHKIA
Bashkia Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 90,000 2012-04-26 2012-05-09 13321380012012 SHP QERAJE NGA BASHKIA
Qendra Ekonomike Kultures (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 15,000 2012-05-22 2012-06-06 5621380022012 QERA SALLE NGA Q.KULTURORE
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) ALFA-BUTRINT SHPK Tirane 36,320 2012-05-24 2012-06-08 15610180012012 1018001ap.shish.pritje prog192/1,23.04.2012,i klasifikuar kofidencial f49,s87556312,27.04.2012
Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 20,000 2012-11-22 2012-12-13 13521380072012 AKTIVITET QKF NGA S.EKONOMIK
N/Prefektura Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 30,000 2012-11-21 2012-12-13 23510160752012 QERA AMBJENTI NGA NENPREFEKTURA
N/Prefektura Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 10,000 2012-04-24 2012-04-25 8210160752012 QERA AMBJENTI NGA NENFREFEKTURA
Zyra Arsimore Sarandë (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 10,000 2013-04-26 2013-04-26 8810111332013 SHP QERA SALLE NGA Z ARSIMORE
Sp. Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 30,000 2013-04-25 2013-04-26 9210130842013 SHP NGA SPITALI
Bashkia Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 300,000 2013-05-02 2013-05-10 20021380012013 SHP KONFERENCE NGA BASHKIA
Bashkia Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 220,000 2013-07-03 2013-08-05 31521380012013 SHP NGA BASHKIA
Bashkia Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 15,000 2013-12-24 2013-12-26 66621380012013 SHP QERA SALLE NGA BASHKIA
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >