Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFA SUPPLIES All 10,175,956.00 33 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 500,000 2012-02-21 2012-02-22 2021010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE LETER FORMAT KONT NE VAZHD 2903 DT 23.12.11 PV MARRJE NE DOREZ 29.12.11 FAT 565 DT 29.12.11 SR 00835533 FH 42 DT 29.12.11
Te qendrojme se bashku (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 10,000 2012-02-24 2012-03-13 2521011582012 Qendra Qend se bashku lik kancelari urdh prok nr 10 dt 08.02.2012 proc verb dt 13.02.2012 fat nr 70 dt 21.02.2012 seri 00835609 fl hyrje nr 7 dt 21.02.2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 283,500 2012-03-07 2012-03-21 4221010492012 602-DREJT E PERGJ E TARIF TAKSA VENDORE LETER UP 12 DT 17.01.12 PV 3+4 DT 18.01.12 FAT 18 DT 18.01.12 SR 00835557 FH 4 DT 18.01.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 432,300 2012-03-07 2012-03-21 4721010492012 602-DREJT E PERGJ E TARIF TAKSA VENDORE TONERA UP 19 DT 24.01.12 PV 3+4 DT 03.02.12 FAT 51 DT 03.02.12 SR 00835590 FH 8 DT 03.02.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 42,000 2012-03-13 2012-03-30 3821010492012 602-DREJT E PERGJ E TARIF TAKSA VENDORE DOSJE UP 7 DT 09.01.12 PV 3+4 DT 20.01.12 FAT 25 DT 20.01.12 SR 00835564 FH 5 DT 20.01.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 80,000 2012-03-13 2012-03-30 3721010492012 602-DREJT E PERGJ E TARIF TAKSA VENDORE ZARFA UP 6 DT 09.01.12 PV 3+4 DT 17.01.12 FAT 17 DT 17.01.12 SR 00835556 FH 3 DT 17.01.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 38,700 2012-03-13 2012-03-30 4521010492012 602-DREJT E PERGJ E TARIF TAKSA VENDORE ZARFA UP 16 DT 20.01.12 PV 3+4 DT 23.01.12 FAT 30 DT 23.01.12 SR 00835569 FH 7 DT 23.01.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 4,160 2012-03-13 2012-03-30 3921010492012 602-DREJT E PERGJ E TARIF TAKSA VENDORE libra maga up 9 dt 12.01.12 pv 3+4 dt 23.01.12 fat 26 dt 23.01.12 sr 00835565 fh 6 dt 23.01.12
Akademia e Arteve (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 380,290 2012-06-25 2012-07-13 14810110472012 Univer. Arteve bl kancelari mini DVD up 33 dt 25.5.2012 pv 19.6.2012 fat 291 dt 19.6.2012 s 00835830 fh 17 dt 19.6.2012
Shkolla "Koreografike", Tirane (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 99,090 2012-03-19 2012-04-02 1410111532012 1011079 602 SHKOLLA E MESME KOEROGRAFIKE BL KANCELARI UP NR 5 DT 28.02.2012 PV DT 1.03.2012 FAT 85 DT 1.03.2012 SERI 00835624 FH 4 DT 1.03.2012
Bashkia Durres (0707) ALFA SUPPLIES Durres 2,000,000 2012-03-15 2012-04-02 10321070012012 2107001 BASHKIA DURRES LIK PJESOR BLERJE KANCELERI DHE TONERA
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 120,660 2012-03-23 2012-04-10 2310160912012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete bl kancelari up nr 2dt 29/2/2012 pv dt 1/3/2012 fat nr 90 dt 1/3/2012 fh nr 4 dt 1/3/2012
Akademia e Arteve (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 9,400 2012-03-28 2012-04-11 6110110472012 602 Univer. Arteve bl leter a4 up 7 dt 6.2.12 pv 16.2.12 fat 68 dt 16.2.2012 s 00835607 fh 3 dt 16.2.2012
Zyra e Punes Tirane (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 106,380 2012-04-03 2012-04-12 5510250352012 602 ZYRA E PUNES BL TONER UP 4 DT 20.01.2012 PV 26.01.2012 FAT 35 DT 26.01.2012 SR 00835574 FH 3 DT 26.01.2012
Shkolla "Koreografike", Tirane (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 147,800 2012-04-10 2012-04-16 230110792012 602 SHKOLLA E MESME KOEROGRAFIKE blerje tonerash per com. UP 3 DT 27.02.2012 PV DT 01.03.2012 FAT 86 DT 01.03.2012 SERI 00835625 dt 01.03.12
Shkolla hoteleri-turizem Tirane (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 96,000 2012-04-11 2012-04-18 241011060201296000 602-SHKOLLA E MESME HOTELERI TURIZEM MIREMBAJTJE PAJISJESH UP 2 DT 5.04.2012 PV DT 6.04.2012 FAT 00835703 DT 9.04.2012
Akademia e Arteve (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 349,200 2012-05-09 2012-05-15 10510110472012 600 Univer. Arteve bl bojra printeri up 18 dt 30.3.2012 pv 25.4.2012 fat 197 dt 25.4.12 s 00835736 fh 10 dt 25.4.2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 17,500 2012-05-10 2012-05-16 7310140962012 602 A.K.K.PRONAVE shpenz te tjera Up.21 dt.12.03.2012 pv 3&4 dt.12.03.12 fat.124 dt.15.03.12 fh.11 dt.15.03.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 325,200 2012-05-16 2012-05-21 8621010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE leter k 23.12.2011 f 29.12.2011 fh 29.12.2011
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 9,200 2012-09-07 2012-09-12 14310140962012 A.K.K.PRONAVE rip up nr 64 dt 20/8/2012 pv dt 20/8/2012 fat dt 20/8/2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 196,000 2012-10-11 2012-10-16 29510060472012 231 DPUK paisje Urdher 2379 dt.08.10.12 Up.1 dt.25.09.12 pv 3&4 dt.01.10.12 fat.417 dt.01.10.121 fh.1 dt.01.10.12
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 49,600 2012-10-15 2012-10-17 13310630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.kancelari up 265 5.12.11 pv 5,6.12.11 ft 517 s87571535 fh 63 dt 6.12.11
Bashkia Durres (0707) ALFA SUPPLIES Durres 70,200 2012-11-12 2012-12-04 6122107012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE MATERIALE
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 149,300 2012-11-13 2012-12-04 19910890012012 602 K.M.DH.P. bl kancelari up dt 12.10.2012, form 3,4 dt 15.10.2012, ft seri 00835984 dt 17.10.2012, fh dt 17.10.2012
Bashkia Durres (0707) ALFA SUPPLIES Durres 70,200 2012-11-12 2012-12-07 6122107012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE MATERIALE
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 149,300 2012-11-13 2012-12-07 19910890012012 602 K.M.DH.P. bl kancelari up dt 12.10.2012, form 3,4 dt 15.10.2012, ft seri 00835984 dt 17.10.2012, fh dt 17.10.2012
Bashkia Durres (0707) ALFA SUPPLIES Durres 158,460 2012-11-22 2012-12-13 65021070012012 2107001 BASHKIA DURRES blerje materiale
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 73,300 2012-12-08 2012-12-19 34310111402012 Fak Shk Natyres bl boje progr 31.1.12 up 47 dt 1.11.2012 pv 6.12.12 at 527 dt 6.12.12 s 05971366 h 78 dt 7.12.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 400,000 2012-04-18 2012-04-25 7121010492012 602DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE LETER KONT NE VAZHD 2903 DT 23.12.11 FAT 565 DT 29.12.11 SR 835553 FH 42 DT 29.12.11
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 115,760 2013-04-04 2013-04-04 5810890012013 602 KOM MBR DHEN PERS .bl kancelari up dt 16.1.2013, form 3,4 dt 18.1.2013, ft seri 05971424 dt 18.1.2013, fh dt 18.1.2013
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 9,500 2013-04-04 2013-04-05 7010111402013 Fak Shk Natyres bl dok up 15 dt 23.1.13 pv 2.4.13 fat 108 dt 2.4.13 s 07152918 fh 12 dt 2.4.13
Bashkia Durres (0707) ALFA SUPPLIES Durres 2,000,000 2013-07-10 2013-09-24 27121070012013 2107001 BASHKIA DURRES kanceleri fat nr 11 dt 05.06.2013
Bashkia Durres (0707) ALFA SUPPLIES Durres 1,682,956 2013-10-24 2013-11-11 41021070012013 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KANCELERI DIFERENCE PAGESE E FATURES07152989 DT.05.06.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >