Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A R T E M I D A - 1 All 4,416,820.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) A R T E M I D A - 1 Sarande 3,278,469 2012-08-29 2012-08-31 7221380112012 SHP NGA SHERBIMET
Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) A R T E M I D A - 1 Sarande 172,551 2012-10-15 2012-10-17 8921380112012 5% I BLERJES SE SHEZLLONEVE NGA SHERBIMET PUBLIKE
Zyra e Permbarimit Tirane (3535) A R T E M I D A - 1 Tirane 43,000 2012-12-07 2012-12-18 11710140432012 Zyra e permbarimit tirane rip up nr 24 dt 3/12/2012 pv dt 3/12/2012 fat nr 603 dt 4/12/2012
Bashkia Sarande (3731) A R T E M I D A - 1 Sarande 922,800 2013-03-12 2013-03-15 2521380012013 INVESTIM I PRAPAMBETUR ,LIKUJDIM FAT NR 8, DT 14.08.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >