Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFA B.S.SH. All 6,552,006.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 50,000 2012-06-14 2012-06-27 36921180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 47 DT 31.03.2012,48 DT 31.03.2012 AKTIVITET SOCIAL(KURORA)
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 63,000 2012-07-27 2012-08-03 48921180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE LULE+ KURORA FAT 49 DT 25.07.2012
Komuna Synej (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 110,000 2012-08-03 2012-08-13 11524740012012 KOMUNA SYNEJ PERGATITJE DEKOR LIKUJDIM FAT 3 DT 3.1.2012
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 135,000 2012-08-27 2012-08-30 59421180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHERBIM KATERINGU FAT 54 DT 20.08.2012
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 2,500,000 2012-09-11 2012-09-13 65821180012012 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 1,464,602 2012-10-01 2012-10-04 68521180012012 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 1,300,000 2012-10-24 2012-10-29 76421180012012 BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 28,000 2012-12-07 2012-12-18 11121180102012 AZILI LIKUIDIM SHERBIM FUNERAL SHKURT 2012
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 393,400 2012-12-10 2012-12-24 90621180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 55 DT 23.11.2012
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 66,000 2013-02-12 2013-02-18 1121180102013 AZILI LIKUIDIM SHERBIME FUNERALE FAT 57 DT 19.12.2012
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 300,000 2013-12-23 2013-12-24 97021180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM DETYRIM PERMBARIMORE AKT MARREVESHJE 763/3 12.07.2012
Bashkia Kavaja (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 54,004 2013-12-27 2013-12-27 98021180012013 BASHKIA KAVAJE SHERBIM FUNERALI
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) ALFA B.S.SH. Kavaje 88,000 2013-12-16 2013-12-18 10521180102013 AZILI LIKUIDIM SHPENZIME FUNERALE FAT 44 08.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >