Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALEUS I.E.P.S All 712,650.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Akreditimit (3535) ALEUS I.E.P.S Tirane 49,350 2012-05-14 2012-05-16 4310040092012 231 Drejtoria akreditimit . bl pajisje kompj up dt 17.4.2012, form 3,4 dt 2.5,8.5.2012, ft seri 83521091 dt 8.5.2012, fh dt 8.5.2012
Sherbimi per ceshtjet e biresimeve (3535) ALEUS I.E.P.S Tirane 235,800 2012-08-03 2012-08-13 9610140492012 231-Komiteti i Biresimeve bl fotokopje up nr 19 dt 26/7/2012 pv dt 26/7/2012 fat nr 40 dt 31/7/2012 fh dt 31/7/2012
Mini Bashkia 9 (3535) ALEUS I.E.P.S Tirane 150,000 2012-10-11 2012-10-16 163 2101143 2012 MIN BASHK NR 9 RIPARIM KOMPJUTER FAT 59 DT 09.10.2012 UP 8 DT 03.09.2012 PV 05.09.2012/06.09..2012
Sherbimi per ceshtjet e biresimeve (3535) ALEUS I.E.P.S Tirane 43,100 2012-10-12 2012-10-17 12510140492012 Komiteti i Biresimeve riparime fat 54 25.09.2012
Sherbimi per ceshtjet e biresimeve (3535) ALEUS I.E.P.S Tirane 42,400 2013-04-11 2013-04-15 521014049213 Kom.Shqiptar i Biresimeve riparim paisje pv emergjence 05.03.2013 fat 04 05.03.2013
Mini Bashkia 9 (3535) ALEUS I.E.P.S Tirane 192,000 2013-12-17 2013-12-18 21021011432013 Min Bashk Nr 9 Bl fotokopje kompjutera up 8 dt 26.11.2013 pv 16.12.2013 fat 9 dt 16.12.2013 fh 7 dt 16.12.2013 app 16.12.2013 pvmd 16.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >