Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A R S A L D All 2,233,517.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A R S A L D Tirane 113,000 2012-03-21 2012-04-10 8110240012012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit.bl citofoni dhe mirmb up dt 24.1.2012, form 3,4 dt 24.1.2012, ft seri 86615375 dt 24.1.2012, fh dt 24.1.2012
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A R S A L D Tirane 22,800 2012-05-14 2012-05-17 134 1024001 2012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit. Riparim defekti elektrik material ,transport mbeturina. UP 80 dt 11.05.2012 PV 3/4 dt 17.04.2012 Fat 21 dt 17.04.2012 seri 86615390 fh 35 dt 17.04.2012
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A R S A L D Tirane 30,530 2012-06-07 2012-06-19 16610240012012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit. Sherbim me up 111 dt 22.05.2012 pv dt 22.05.2012 fat 399 dt 25.05.2012
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A R S A L D Tirane 80,300 2012-11-19 2012-12-13 34110240012012 602 -231 Kontrrolli i Larte i Shtetit.Sherbim sherbim up nr 237 dt 30.10.2012,pv dt 30.10.2012,fat nr 52 dt 30.10.2012,seri 86615422,fh nr 96 dt 30.10.2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) A R S A L D Tirane 972,000 2012-12-04 2012-12-17 23210110552012 A K P bl mobilje up 5 dt 1.8.12 pv 13.10.12 kontr 627 dt 14.9.12 fat 54 dt 13.10.12 s 86615424 fh 2 dt 13.10.12
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A R S A L D Tirane 123,383 2013-04-17 2013-04-18 11510240012013 602-K.L.SH riparime,pv emergjence dt 04.04.2013,08.04.2013,01.04.2013,fat nr 12,13,14 dt 01.04.2013-08.04.2013,seri 08008501,08008502,08008503
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) A R S A L D Tirane 452,784 2013-05-15 2013-05-16 4110870072013 AUTORITETI KOMB CERTIFIK ELEKTRONIK SHP MIREMBAJTJE OB NDERT UP 16 DT 7.05.2013 FTES OF 55 DT 7.05.2013 KONTR 57 DT 13.05.2013 FAT 14.05.2013 SR 08008510 MIRAT APP 8.05.2013
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A R S A L D Tirane 23,040 2013-06-20 2013-08-05 17810240012013 602-K.L.SH riparime,pv emergjence dt 07.06.2013,fat nr 24 dt 07.06.2013,seria 08008515
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A R S A L D Tirane 9,000 2013-06-20 2013-08-05 18010240012013 231-K.L.SH podium,up nr46 dt 10.06.2013,pv dt 10.06.2013,fat nr 25 dt 10.06.2013,seri 08008516,fh nr 14 dt 10.06.2013
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A R S A L D Tirane 27,000 2013-06-20 2013-08-05 18110240012013 602-K.L.SH riparime,pv emergjence dt 03.06.2013-05.06.2013,fat nr 22,23 dt 03.06.2013-05.06.2013,seri 08008513,0800814
Presidenca (3535) A R S A L D Tirane 303,120 2013-11-18 2013-11-19 40910010012013 602 Presidenca- mirembajtje ambjenti , prog. masash nr.1977 shk,112 dt.24.10.2013 up.nr.112/1 dt.25.10.2013 pv.3,4 dt.28.10.2013 fat.43 dt.30.10.2013 vmdorezim 30.10.2013 vkm.nr.358 dt.24.04.2013
Kuvendi Popullor (3535) A R S A L D Tirane 76,560 2013-12-05 2013-12-06 69810020012013 602-Kuvendi punime tavane Up.59 dt.29.03.2011 pv 3&4 dt.01.07.2011 pv i marrjes ne dorezim dt.01.07.2011 fat.47 dt.21.11.2013 seria 08008538
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >