Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2 - L All 976,200.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Maminas (0707) 2 - L Durres 392,700 2012-04-10 2012-04-17 49/223700012012 2370001 KOMUNA MAMINAS 0707 LIK FAT DT 2.3.2012
Komuna Maminas (0707) 2 - L Durres 65,450 2012-04-10 2012-04-17 49/123700012012 2370001 KOMUNA MAMINAS 0707 LIK FAT DT 2.3.2012
Komuna Maminas (0707) 2 - L Durres 60,000 2013-06-19 2013-08-01 10423700012013 0707 KOM MAMINAS 2370001 LIK FAT 58 DT 17.6.2013
Komuna Maminas (0707) 2 - L Durres 270,000 2013-06-20 2013-08-01 1042370012013 0707 KOM MAMINAS 2370001 LIK PJESOR FAT 58 DT 17.6.2013
Komuna Maminas (0707) 2 - L Durres 89,650 2013-07-04 2013-08-20 11523700012013 0707 KOM MAMINAS 2370001 LIK FAT 58 DT 17.6.2013 (PJESORE)
Bashkia Manez (0707) 2 - L Durres 68,400 2013-12-10 2013-12-11 213/121500012013 2150001 BASHKIA MANZE BLERJE GAZ
Bashkia Manez (0707) 2 - L Durres 15,000 2013-12-10 2013-12-11 213/221500012013 2150001 BASHKIA MANZE BLERJE GAZ
Bashkia Manez (0707) 2 - L Durres 15,000 2013-12-10 2013-12-11 21321500012013 2150001 BASHKIA MANZE BLERJE GAZ
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >