Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MONTAL All 501,635,402.00 199 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Berati (0202) MONTAL Berat 117,936 2012-02-14 2012-02-20 2710130642012 lik fat 397 dt 12.01.2012 nga spitali berat
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 5,132,686 2012-02-22 2012-02-23 3810130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 2,298,000 2012-06-22 2012-07-13 22110130162012 Makine Freesenius Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 355,200 2012-03-27 2012-04-11 8610130162012 Materiale Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 3,125,724 2012-04-17 2012-04-20 13710130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 24,347,712 2012-04-13 2012-04-23 12310130492012 602 Q S U T bl barna up 28.6.2011 v 8.7.11 njf 8.7.11 kontr 2768/7 dt 11.7.11 fat 3657 dt 15.7.11 s 70660380 fh 439 dt 19.7.11 kontr v 2893/19 dt 12.9.2011 fat 3985 dt 25.11.2011 s 88349168 fh 848 dt 25.11.11
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 7,983,750 2012-04-20 2012-04-23 14510130162012 Materiale Spitali Civil Elbasan
Maternitet Nr.2T. (3535) MONTAL Tirane 1,085,400 2012-04-06 2012-04-13 10010130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI bl aksesor per pajisje mjeksore up 38 dt 21.02.11 njf 38/5 dt 06.07.11 kont 20.07.11 ft 369 dt 05.08.11 ser 70660413 fh 91 dt 05.08.11
Sp. Pogradec (1529) MONTAL Pogradec 126,246 2012-04-09 2012-04-13 10510130822012 LIK.SPITALI POGRADEC 1013082 FT NR41789064 DT 29.12.2008
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 101,080 2012-05-11 2012-05-16 13610130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh 1/2 hena e kuqe kont siper 10.05.11 ft 3871 dt 18.11.11 ser 88349144 pvdorez 18.11.11 fh5 dt 01.12.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 1,113,159 2012-05-11 2012-05-16 14910130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh modern sist shend BB up 353 dt 14.09.11 autoriz lidhje 138 dt 20.02.12 njf 14.01.12 ft 4037 dt 01.03.12 ser 88349310
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 12,933,989 2012-05-11 2012-05-21 16510130162012 Materiale Spitali Civil Elbasan
Materniteti Tirane (3535) MONTAL Tirane 1,077,000 2012-05-22 2012-06-06 137.10130502012 1013050 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE mat mjeksore up 38 dt 30.03.12 sht kontr 38/3 dt 30.03.12 ft 4086 dt 06.04.12 ser 88349359,fh 8 dt 6.04.12
Materniteti Tirane (3535) MONTAL Tirane 734,604 2012-05-28 2012-06-08 14010130502012 1013050 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE mat mjeksore shtese kont vazhd 38/3 dt 30.03.12 ft 4146 dt 14.05.12 ser 88349419 fh 14 dt 14.05.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 15,432,840 2012-06-13 2012-06-25 23510130492012 602 QSUT barna kont vazhd 2768/7 dt 11.07.11 ft 3668 dt 20.07.11 ser 70660391 fh 449 dt 20.07.11 ft 3681 dt 29.07.11 ser 70660404 fh 513 dt 29.07.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 15,000,000 2012-07-30 2012-08-06 276 10130492012 602 QSUT barna up30.11.11 vend 2.12.11 njf 2.12.11 kontr 5196/9 dt 7.12.11 ft 3912 dt 7.12.11 ser 88349185 fh 888 dt 7.12.11
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 989,520 2012-08-03 2012-08-14 27610130162012 Materiale Spitali Civil Elbasan
Spitali Fier (0909) MONTAL Fier 765,600 2012-08-14 2012-08-17 25710130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Spitali Shkoder (3333) MONTAL Shkoder 1,157,220 2012-08-09 2012-08-17 25810130232012 SPITALI SHKODER FAT. 02807022,7049,7073,7066043,, DT.26.06-18.07..2012
Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) MONTAL Mat 410,400 2012-08-16 2012-08-20 102/10130372012 Shendeti Publik (1013037) Paisje Mjeksore Kont.Nr.170/1Dt.5.07.2012 Likj.Fat.Nr.02807142 Dt.15.08.2012
Spitali Kukes (1818) MONTAL Kukes 1,037,160 2012-09-06 2012-09-07 20510130202012 1013020 blerje ilacesh fat 2124 dt 2129 dt 12.11.2007 fat 2261 dt 12.12.2007 Spitali Kukes
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 18,180,855 2012-09-05 2012-09-11 24610130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE TVSH,KOSTO LOKALE,KONTR NO TF 055804 D 28/2/12,FAT G-ICB-06/2011/ALB D 28/6/12,FAT 4187 D 31/5/12 S 88349460,FAT 4231 D 19/6/12 S 02807004,AKT KOL 27/6/12,FH 23 D 27/6/12
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) MONTAL Kavaje 410,400 2012-09-05 2012-09-11 11010130302012 DSHP LIKUIDIM PAISJE LABORATORI FAT 4362 DT 14.08.2012
Spitali Shkoder (3333) MONTAL Shkoder 4,496,869 2012-09-10 2012-09-12 32710130232012 kon ne vazhdim likuj fat nr 88349484 13.06.2012,88349499 ,88349500,02807122 19.06.2012
Drejtoria e shendetit publik Mallakaster (0924) MONTAL Mallakaster 410,400 2012-09-11 2012-09-13 10710130362012 PAGESE PER MONTAL SHPK NGA D.SHENDETIT PUBLIK MALLAKASTER
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 8,687,431 2012-09-17 2012-09-21 30010130162012 Materiale Spitali Civil Elbasan
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) MONTAL Vlore 987,600 2012-09-24 2012-09-25 170 1013014 2012 AUTOKLAVE DSHPQ 1013014
Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) MONTAL Kuçove 249,600 2012-09-03 2012-09-04 13510130332012 blerje paisje drejt.shendet.publik kod.1013033 fat.02807161 dt.21.08.2012
PIU Global Fund (3535) MONTAL Tirane 208,910 2012-09-27 2012-10-03 1110139032012 231,PIU-GLOBAL FUND HIV/AIDS,TVSH,shpenz ,urdh 12/7/12,pv 17/9/12,fat 02807249 d 19/9/12,kontr s/ds/12 d 3/8/12
Spitali Elbasan (0808) MONTAL Elbasan 501,000 2012-09-28 2012-10-04 32410130162012 Materiale Spitali Civil Elbasan
Sp. Librazhd (0821) MONTAL Librazhd 151,435 2012-10-04 2012-10-05 25410130762012 SPITALI LIK MATERIALE MJEKSORE KORRIK,SHTATOR 2012
Sp. Peqin (0827) MONTAL Peqin 21,000 2012-10-03 2012-10-05 9810130802012 Ilace nga Spitali Peqin ne favor te Montal Tirane
Drejtoria e shendetit publik M.Madhe (3323) MONTAL M.Madhe 660,000 2012-10-05 2012-10-08 8510130612012 Drej.Shend.Publik ( paisje labaratorike )fature nr.serie 02807151 dt.17.08.2012
Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) MONTAL Lezhe 925,200 2012-10-08 2012-10-09 11310130112012 DREJT RAJ SHENDETESISE LEZHE PAG FAT NR 4379 DT 17.08.2012
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) MONTAL Gjirokaster 816,000 2012-10-08 2012-10-09 9810130082012 1013008 DREJT E SHERBIMIT PARESOR GJIRO PER PAGES PAISJE LABORA T FAT 4396
Spitali Shkoder (3333) MONTAL Shkoder 631,080 2012-10-12 2012-10-17 36910130232012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 02807196 04.09.2012,02807248 04.09.2012
Drejtoria e shendetit publik M.Madhe (3323) MONTAL M.Madhe 194,400 2012-10-15 2012-10-17 8710130612012 Drej.Shend.Publik ( bl.mat.mjeksore fature nr.serije 02807277 dt.03.10.2012)
Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) MONTAL Puke 410,400 2012-10-17 2012-10-22 12210130422012 drejt shend publik puke kodi 1013042 PAISJE LABORATORI FAT 4370 DT.15.08.2012
Maternitet Nr.2T. (3535) MONTAL Tirane 351,634 2012-10-22 2012-10-24 31010130882012 231 SUOGJ KOCO GLOZHENI BL sonde,up 51 d 20/1/12,pv 10/5/12,fat 4142 d 10/5/12 s 88349415,fh 23 d 14/5/12
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) MONTAL Durres 202,800 2012-10-24 2012-10-29 14910130052012 TDO 0707 DREJ.SHENDETIT PARESOR 1013005 LIK PAJISJE LABORATORI FAT 4363 14.08.2012