Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALEKS LLAZARI All 465,505.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Himare (3737) ALEKS LLAZARI Vlore 173,030 2012-08-02 2012-08-08 14321600012012 BASHKIA HIMARE 2160001 MAT HIDRAULIKE
Bashkia Himare (3737) ALEKS LLAZARI Vlore 10,350 2012-08-02 2012-08-08 14721600012012 BASHKIA HIMARE 2160001 MAT HIDRAULIKE
Bashkia Himare (3737) ALEKS LLAZARI Vlore 45,055 2012-08-02 2012-08-08 13821600012012 BASHKIA HIMARE 2160001 MAT UJSJELELSI
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALEKS LLAZARI Tirane 85,000 2013-06-04 2013-06-14 97910171202013 602-REP 8001 riparime,pv emergjence dt 10.05.2013,fat nr 14 dt 10.05.2013,seri 5819561
Bashkia Himare (3737) ALEKS LLAZARI Vlore 152,070 2013-06-11 2013-06-18 113 2160001 2013 2160001 BAHHKIA HIMARE MATERJALE PASTRIMI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >