Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A R B E R I A SH.A. All 183,805,232.00 16 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Vlore (3737) A R B E R I A SH.A. Vlore 415,320 2012-02-21 2012-02-22 64/21460012012 BASHKIA 2146001 PAGUAR 5% kuz KON 29.09.2009
Bashkia Vlore (3737) A R B E R I A SH.A. Vlore 1,889,339 2012-02-21 2012-02-22 621460012012 BASHKIA 2146001 PAGUAR 5% kuz KON 29.09.2009
Bashkia Vlore (3737) A R B E R I A SH.A. Vlore 19,549,875 2012-03-01 2012-03-15 6721460012012 BASHKIA 2146001 KUZ SIT PERFUNDIMTAR FAT 3/1 DT 08.02.2011
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) A R B E R I A SH.A. Durres 5,203,797 2012-05-17 2012-05-22 121070182012 TDO 0707/UJESJELLES KANALIZIME SH.A. DURRES/ KOD 2107018/ SIT. PERFUNDIMTAR PERM. I FURNIZIMIT ME UJE LGJ. SHKOZET
Bashkia Vlore (3737) A R B E R I A SH.A. Vlore 605,325 2012-10-30 2012-11-12 62121460012012 BASHKIA 2146001 PAGUAR 5% BLLOK ISA BOLETINI KON 1171 DT 17.05.2012
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) A R B E R I A SH.A. Durres 36,000 2012-11-27 2012-12-17 3/11070182012 TDO 0707/UJESJELLES KANALIZIME SH.A. DURRES/ KOD 2107018/ SIT. PERFUNDIMTAR PERM. I FURNIZIMIT ME UJE LGJ. SHKOZET
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) A R B E R I A SH.A. Durres 31,645,279 2012-11-27 2012-12-17 31070182012 TDO 0707/UJESJELLES KANALIZIME SH.A. DURRES/ KOD 2107018/ SIT. PERFUNDIMTAR PERM. I FURNIZIMIT ME UJE LGJ. SHKOZET
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A R B E R I A SH.A. Tirane 12,710,795 2012-04-19 2012-04-25 31010060542012 231 DPRR sistemim asfaltim,up nr 1688 dt 09.03.2011,njoftim dt 28.04.2011,kontrate nr 1688/5 dt 02.06.2011,fat nr 18 dt 30.11.2011,seri 36549240,shkrese nr 1278/1 dt 18.04.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A R B E R I A SH.A. Tirane 6,661,400 2013-03-12 2013-03-15 13910060542013 231-ARSH Sistemim asfaltim Buzuq - Corovode Shkr. Nr. 928 Dt 05.03.13 Dif Sit 1 Fat 18 Dt 09.11.2011 Kontrata ne Vazhdim nr. 1688/5 dt 02.06.11
Bashkia Vlore (3737) A R B E R I A SH.A. Vlore 4,410,825 2013-04-05 2013-04-08 13821460012013 BASHKIA 2146001 KON 29.09.2009 TIT PJESOR KUZ
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) A R B E R I A SH.A. Durres 6,643,350 2013-04-19 2013-04-22 4321070182013 2107018 TDO 0707 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 2107018 / SIT. 1 PERM I UJESJ. ZONA SPITALLE PORTO ROMANO
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A R B E R I A SH.A. Tirane 48,100,000 2013-04-19 2013-04-23 35010060542013 231-ARRSH Sistemim Asfaltim Rruga Buzuq- Corovode Shkresa Nr. 1805 dt 17.04.13 dif sit 1 fat 18 dt 09.11.11 kont ne vazhd 1688/5 dt 02.06.2011
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) A R B E R I A SH.A. Durres 7,392,587 2013-06-03 2013-06-13 5321070182013 2107018 TDO 0707 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 2107018 / SIT. PERFUNDIMTAR PERM I UJESJ. ZONA SPITALLE PORTO ROMANO DURRES
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) A R B E R I A SH.A. Durres 966,949 2013-06-18 2013-09-02 5821070182013 2107018 TDO 0707 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 2107018 / SIT PERFUNDIMTAR PERMIR ME UJI AGJA 14 SHKOZET ,NISHTULLA
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) A R B E R I A SH.A. Durres 2,472,338 2013-06-18 2013-09-02 6021070182013 2107018 TDO 0707 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 2107018 / SA LIGUJD 5% GARANCI PUNIMESH VITI 2010 249984, 2011 2222354 LEK
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A R B E R I A SH.A. Tirane 35,102,053 2013-12-17 2013-12-18 113710060542013 231 ARSH Shk. Nr. 4526/1 Dt 16.12.13 Dif Sit Nr 1Dif dhe Sit Nr 2 Fat Nr. 18 Dt 09.11.2011, Fat 10 dt 30.08.11 36549230, 13 dt 30.09.11 s 3654923, 15 dt 31.10.11 36549237, 11 dt 31.08.12 ser 03228704, Ko 1688/5 dt 02.06.2011
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >