Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A R B E R All 486,080.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) A R B E R Tirane 16,800 2012-09-24 2012-09-25 29310180012012 SHISH PRITJE DELEGACIONI PROG 274/4 DT 4.307.2012 FAT 3032 DT 5.07.2012 SR 03399724
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) A R B E R Tirane 335,720 2012-11-21 2012-12-13 46110111532012 602 QENDRA E STUDIMEVE ALBANOLOGJIKE dieta shk.minfin.14849/2,16.10.2012,up94,14.11.2012,pv15.11.2012,f519,15.11.2012,s05893041
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) A R B E R Tirane 60,760 2012-12-07 2012-12-18 50810111532012 602 QENDRA E STUDIMEVE ALBANOLOGJIKE pritje urdh497/2,26.10.2012,urdh112,27.11.2012,pv30.11.2012,f550,30.11.2012,s 05893072
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) A R B E R Tirane 53,200 2012-11-27 2012-12-17 111810040012012 602 ministria ekonomise. shp pritje ,qera salle progr 110218 dt 10.10.2012, ft 450 seri 04712272 dt 12.10.2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) A R B E R Tirane 19,600 2013-02-25 2013-02-25 4510111412013 Fak.Drejtesise shp pritje prog pune26.12.12 up 35dt26.12.12 pv 17.1.13 fat 21 dt 17.1.13 s 06850047
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >