Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBIAN All 370,200.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) ALBIAN Berat 40,500 2012-06-22 2012-07-13 7410051192012 pagese per Albian,likujd,fat.nr 16.dt,29.05.2012 nga Drejtoria e Ushqimit Berat 1005119
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) ALBIAN Berat 93,000 2012-05-24 2012-06-07 5910051192012 1005119 drejt e ushqimit per albian
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) ALBIAN Berat 36,000 2012-08-09 2012-08-17 9510051192012 shpenz transporti likujdim fatura 21 dt 31.07.2012 nga autoriteti i ushqimit berat 1005119
Qarku Berat (0202) ALBIAN Berat 15,000 2012-09-11 2012-09-13 28720420012012 sherbim transporti likujdim fatura 6 dt 02.08.2012 nga keshiolli i qarkut berat 2042001
Qarku Berat (0202) ALBIAN Berat 15,000 2012-10-03 2012-10-05 31820420012012 transport likujdim fatura 4 dt 05.09.2012 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Bashkia Berat (0202) ALBIAN Berat 125,700 2013-08-20 2013-10-17 38821020012013 Bashkia Berat 2102001,pagese per Albian
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) ALBIAN Berat 45,000 2013-09-05 2013-10-17 8210051192013 1005119 drejt e ushqimit per ''albian''
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >