Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBENS PUMO All 1,239,120.00 21 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria E Konvikteve (3535) ALBENS PUMO Tirane 89,500 2012-02-21 2012-02-22 2421011132012 Drejtora konvikteve lik boje print urdh prok nr 422 dt 25.11.2011 proc verb dt 25.11.2011 fat 000112 dt 25.11.2011 fl hyrje nr 7 dt 25.11.2011
Mini Bashkia 11 (3535) ALBENS PUMO Tirane 112,800 2012-03-19 2012-04-02 4921011382012 602 Min.Bashkia 11- kancelari ,up.nr.2 dt.27.02.2012 pv. dt.27.02.2012 fat. nr.36 dt.27.02.2012 fh.nr.5 dt.27.02.2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBENS PUMO Kruje 23,450 2012-05-24 2012-06-07 22821630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 31DT 08.05.2012
Mini Bashkia 11 (3535) ALBENS PUMO Tirane 143,100 2012-08-03 2012-08-13 15121011382012 MIN BASHK NR 11 BLERJE KANCELARI ME UP 14 DT 17.07.2012 PV DT 17.07.2012 FAT 29 DT 17.07.2012
Drejtoria E Konvikteve (3535) ALBENS PUMO Tirane 132,000 2012-09-14 2012-09-17 14721011132012 Drejtora konvikteve lik boje print urdh prok nr 576 dt 07.09.2012 proc verb dt 07.09.2012 fat 001247 dt 07.09.2012 fl hyr nr 29 dt 07.09.2012
Qend.Kombt.Inventariz.pasurive kulturore (3535) ALBENS PUMO Tirane 7,200 2012-10-15 2012-10-17 6510120202012 602 Q K I P K mat zyre up 4 dt 20.05.12 pv 20.05.12 ft 6 dt 24.05.12 fh 4 dt 24.05.12
Mini Bashkia 11 (3535) ALBENS PUMO Tirane 155,550 2012-11-14 2012-12-07 210 2101138 2012 Min Bashk Nr 11 kancelari bl mater.ndricimi +bl dok.+print up 19 dt 12.11.2012 pv 12.11.2012 fat 009526/00927/009531 dt 12.11.2012 fh 24 dt 12.11.2012
Drejtoria E Konvikteve (3535) ALBENS PUMO Tirane 47,500 2012-11-23 2012-12-17 19821011132012 Drejtora konvikteve lik boje printeri urdh prok nr 789 dt 20.11.2012 proc verb dt 20.11.2012 fat nr20 seri 009549 dt 20.11.2012 fl hyr nr 41 dt 20.11.2012
Mini Bashkia 11 (3535) ALBENS PUMO Tirane 203,490 2012-11-27 2012-12-17 217 2101138 2012 Min Bashk Nr 11 - kancelari up 22 dt 26.11.2012 pv 26.11.2012/26.11.2012 fat 009559/009560/009563/dt 26.11.2012 fh 27/27/1 dt 26.11.2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBENS PUMO Kruje 75,670 2012-11-26 2012-12-17 68921630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 54;55 DT 12.11.2012
Komuna Kryevidh (3513) ALBENS PUMO Kavaje 16,310 2012-12-05 2012-12-17 17724730012012 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM FAT 147 DT 04.12.2012 MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E PAISJEVE TE ZYRES
Avokati i popullit (3535) ALBENS PUMO Tirane 8,000 2012-04-23 2012-04-25 6910660012012 602 AVOKATI POPULLIT KARTOLINA URIMI VITI 2012 UR. PR. NR. 8 DT 5.1.2012 PV. 5.1.2012 P. 5.1.2012 FAT NR 67 DT 5.1.2012 SER 000467 F. H. NR 6 DT 5.1.2012
Komuna Preze (3535) ALBENS PUMO Tirane 10,500 2013-01-25 2013-01-25 1028040012013 602-KOM PREZE UP 78 DT 20.11.12 PV 3+4 DT 20.11.12 FAT 20 DT 20.11.12 SR 009548
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBENS PUMO Tirane 45,000 2013-02-12 2013-02-18 2610061462013 602 AKPT printime,up nr 6 dt 17.01.2013,pv dt 21.01.2013,fat nr 2 dt 30.01.2013,seri 009602
Spitali Fier (0909) ALBENS PUMO Fier 8,000 2013-06-20 2013-08-01 22910130172013 LIKUJDIM NGA SPITALI FIER
Mini Bashkia 11 (3535) ALBENS PUMO Tirane 6,300 2013-10-18 2013-10-24 16021011382013 Min Bashk Nr 11 - Bl mater up 6 dt 02.05.2013 ftese ofer 1340 dt 02.05.2013 pv 03.05.2013 up 6/1 dt 06.05.2013 pv 07.05.2013 fat 927 dt 27.09.2013 fh 14 dt 27.09.2013
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBENS PUMO Tirane 70,400 2013-11-15 2013-11-18 14810940162013 602 AKPT bL.TONERA Pv dt.26.08.13 pv 4 dt.27.08.13 fat.36 dt.26.08.13 seria 001536 fh.02 dt.26.08.13
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBENS PUMO Tirane 27,200 2013-11-15 2013-11-18 15010940162013 602 AKPT Printime&Skanime pv 4 dt.04.07.13 fat.98 dt.03.07.13 seri 01098
Bashkia Vore (3535) ALBENS PUMO Tirane 27,000 2013-12-18 2013-12-19 25621650012013 602 Bashkia Vore Sherbime printimi viti 2013 urdher.1901dt.18.12.2013 , fat.dt.13.12.2013 seria 00257 ,00258,00259
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBENS PUMO Tirane 20,400 2013-12-20 2013-12-20 17610940162013 602 AKPT printime pv emergjence dt.10.12.2013 fat.55 dt.10.12.2013 seria 00255
Drejtoria E Konvikteve (3535) ALBENS PUMO Tirane 9,750 2013-12-20 2013-12-23 273 2101113 2013 Drejt Konvikteve lik mater ,urdh prok nr 615 dt 17.09.2013,proc verb dt 17.09.2013 ,fat 00260 dt 17.09.2013,fl hyr 17 dt 17.09.20132
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >