Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBEGIS&CO All 17,631,391.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBEGIS&CO Tirane 208,565 2012-03-20 2012-04-02 19510060542012 231 DPRR supervizion rr hyrese Sarande shkr 1234/1 13.03.2012 fat 125 02.03.2012 kont vazhd 10010/7 29.12.2008
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBEGIS&CO Tirane 1,964,527 2012-04-06 2012-04-13 19710060542012 231 DPRR supervizion Lin Pogradec loti 1 shkr 1231/1 13.03.2012 fat 128 02.03.2012 kont vazhd 4494/6 10.07.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBEGIS&CO Tirane 6,500,000 2012-04-06 2012-04-13 25710060542012 231 DPRR supervizion Unaza e Re Tirane kont vazhd 9378/7 02.03.2011 fat 126 02.03.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBEGIS&CO Tirane 1,216,337 2012-04-06 2012-04-13 25510060542012 230 DPRR studim projektim Lin Pogradec shkr 1235/1 20.03.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBEGIS&CO Tirane 2,095,303 2012-05-18 2012-05-28 39910060542012 230 DPRR St.Proj.Fizibilitet Tirane-Kruje,shkrese nr 1236/1 dt 27.04.2012,fat nr 39 dt 07.05.2010,seri 42695640,kontrate nr 9589 dt 29.12.2008 ne vazhdim
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) ALBEGIS&CO Tirane 467,581 2012-06-12 2012-06-22 7810060992012 602 Instituti Transportit studime per projektin SEE Mariner Up.4dt.06.02.12 pv dt.06.02.12 kontrate dt.06.02.12 fat. 1134 dt.04.06.12
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) ALBEGIS&CO Tirane 701,303 2012-08-14 2012-08-17 10610060992012 602 Instituti Transportit studime per projektin SEE Mariner kontrate dt.06.02.12 ne vazhdim fat. 138 dt.01.08.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBEGIS&CO Tirane 472,889 2013-03-11 2013-03-15 12010060542013 230 -ARrSh Studim Fisibiliteti dhe Projekt Zbatim tIRANE - kRUJE sHKR. 554/1 dT 05.03.13 fAT nR. 153 dT 07.02.13 sER. 06705658
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBEGIS&CO Tirane 263,886 2013-03-12 2013-03-15 12510060542013 230-ARSH Stu ProjSist AsfRruga Qafe - Thane - Lin - Pogra Shkresa Nr.555/1 Dt 05.03.2013 Fat 152 Dt 07.02.13 Ser. 06705657 Kontrata ne Vazhdim nr. 6111/6 dt 16/10/2008
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBEGIS&CO Tirane 3,741,000 2013-03-28 2013-04-02 20310060542013 231-ARSH SUP NDERTIM RRUGA UNAZA E RE SHKRESA 556/1 DT 21.03.13 SIT 4 DT 151 DT 07.02.13 SR 06705656 KONT 9378/7 DT 02.03.11
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >