Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBARENT All 2,280,876.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) ALBARENT Tirane 15,000 2012-04-25 2012-04-26 9510111372012 602 Fak GJ Huaja.sherb transp. marev. bashpunimi proj 16.3.2012 mirat pr 88/1 dt 19.3.2012 up 7 dt 21.3.12 pv 6.4.12 fat 902 dt 6.4.12 s 02353706
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ALBARENT Tirane 69,700 2012-05-21 2012-05-28 8510041312012 602 AIDA. mjet me qera up dt 9.5.2012, form 3,4 dt 10.5.2012, ft seri 02353777 dt 10.5.2012
Gjykata e larte (3535) ALBARENT Tirane 819,840 2012-09-10 2012-09-12 20310290412012 602 GJYKATA E LARTE shp pritje urdh nr 15 dt 31.01.2012 up nr 62 dt 31.05.2012 pv dt 31.05.2012 fat nr 999 dt 31.05.2012 sr 03457603 program dt 2.04.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBARENT Tirane 55,200 2012-09-25 2012-09-28 39210150012012 602-MIN E JASHTME AUTOMJETE ME QERA UP 219 DT 30.08.12 PV 3+4 DT 01.09.12 FAT 1215 DT 08.09.12 SR 03457519
Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) ALBARENT Tirane 69,875 2012-10-23 2012-10-26 12010040762012 602 Drejtoria Patentave. sherbim transporti up 16 dt 11.10.12 pv 11.10.12 ft 1299 seri 04875504 dt 15.10.12
Aparati i Akademise (3535) ALBARENT Tirane 55,880 2012-11-21 2012-12-13 34610220012012 AKADEMIA E SHKENCAVE SHERB ME AUTOBUZ UP 85 DT 5.11.2012 PV 9.11.2012 FAT 1366 DT 13.11.2012 SR 05859871
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBARENT Tirane 649,824 2012-12-06 2012-12-17 47210160012012 Aparat.Min.Brende pritje percjellje fat 1369 13.11.2012 program pritje 34/3 30.10.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ALBARENT Tirane 216,225 2013-04-05 2013-04-05 44/10041312013 602 agjen.shqip.zhvillimit AIDA marje mjeti me qera up 1 dt 20.1.13 pv 21.1.13 ft 1490 dt 29.1.13 seri 05859948
Presidenca (3535) ALBARENT Tirane 329,332 2013-10-10 2013-10-24 35510010012013 602 Presidenca- shpenz. makina me qera, shk.95 dt.13.09.2013 up.95/1 dt.13.09.2013 pv.34 dt.14.09.2013 fat.210 dt.20.09.2013 pv.md.15.09.2013 vkm.358 dt.24.04.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >