Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANO QIQI All 372,454.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALBANO QIQI Gjirokaster 31,104 2012-05-23 2012-06-06 6024530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PER MIREMB
Zyra e Punes Gjirokaster (1111) ALBANO QIQI Gjirokaster 63,000 2013-02-18 2013-02-18 1710250112013 YRA E PUNESIMIT 1025011 Liste pagese TETOR,NENDOR DHJETOR PER SUBJEKTIN A.QIQI PAGA 01/2013
Zyra e Punes Gjirokaster (1111) ALBANO QIQI Gjirokaster 17,184 2013-03-19 2013-03-20 3410250112013 YRA E PUNESIMIT 1025011 Liste pagese TETOR,NENDOR DHJETOR PER SUBJEKTIN A.QIQI PAGA 02/2013
Qendra Ekonomike Kultures-Muzeu (1111) ALBANO QIQI Gjirokaster 131,350 2013-07-03 2013-08-05 7421150052013 2115005 QENDRA EKONOM E KULTURES GJIROKASTER PROJEKT KULTUROR, UP, PV DT 17/05/2013, FATURA NR 1 DT 01/07/2013, NR SERIAL 4942146
Zyra e Punes Gjirokaster (1111) ALBANO QIQI Gjirokaster 45,000 2013-07-08 2013-09-24 10410250112013 ZYRA E PUNESIMIT 1025011 Liste pagese mars 2013PER SUBJEKTIN Shtypshkronja Argjiro LISTE PAGESA QERSHOR 2013 PER MUAJIN E 11-TE TEZBATIMIT TE KONTRATES, LISTE PAGESA PRILL,MAJ,QERSHOR 2013
Zyra e Punes Gjirokaster (1111) ALBANO QIQI Gjirokaster 63,000 2013-08-21 2013-10-17 11710250112013 YRA E PUNESIMIT 1025011 Liste pagese TETOR,NENDOR DHJETOR PER SUBJEKTIN A.QIQI PAGA KORRIK 2013
Zyra e Punes Gjirokaster (1111) ALBANO QIQI Gjirokaster 18,000 2013-09-23 2013-10-23 13110250112013 YRA E PUNESIMIT 1025011 Liste pagese TETOR,NENDOR DHJETOR PER SUBJEKTIN A.QIQI PAGA 1-15 GUSHT 2013
Zyra e Punes Gjirokaster (1111) ALBANO QIQI Gjirokaster 3,816 2013-10-18 2013-10-24 14910250112013 YRA E PUNESIMIT 1025011 diference page sipas VKM nr 573 dt 3/07/2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >