Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN PARTNERS ABSORBER All 2,275,946.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Autoriteti i konkurrences (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 185,760 2012-09-12 2012-09-14 18610770012012 602AUTORITETI I KONKURENCES ndertim i faqes se internetit up nr 36 dt 18.7.2012 pv dt 24.07.2012 fat 33 dt 5.09.2012 seri 04297090
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 435,000 2012-09-25 2012-09-28 16610890012012 602 K.M.DH.P. prodhim dok up dt 6.8.2012, form 3,4 dt 20.8.2012, ft seri 04029713 dt 10.9.2012, fh dt 10.9.2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 84,000 2012-11-16 2012-12-13 24510250972012 1025097 SH SOC SHTET MIREMBAJTJE GODINE UP 37 DT 28.09.2012 FAT 163 DT 15.10.2012 SR 04029755
Sanatoriumi Tirane (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 185,000 2012-11-27 2012-12-17 32410130512012 231 SUSM SH NDROQI tabela,up 111 d 10/10/12,pv 10/10/12,fat 152 d 10/10/12 s 04029764,fh 86 d 10/10/12
Qendra Nderinstitucionale Operative Detare Durres (QNOD) (0707) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Durres 126,000 2012-12-05 2012-12-17 15110171272012 TDO 0707/QENDRA NDERINSTITUCIONALE OPERACIONALE DETARE/ KOD 1017127/MATERIALE TE TJERA ZYRE
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 438,494 2012-06-06 2012-06-11 9110890012012 602 K.M.DH.P.matr speciale up dt 10.5.2012, form 3,4 dt 22.5.2012, ft seri 89272288 dt 22.5.2012, fh dt 22.5.2012
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 5,280 2013-05-14 2013-05-16 80510890012013 602 KOM MBR DHEN PERS . lik ft postera up dt 18.4.2013, nj fit dt 23.4.2013, ft seri 06752477 dt 25.4.2013, fh dt 25.4.2013
Autoriteti i konkurrences (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 22,000 2013-07-05 2013-08-20 12010770012013 1077001 AUTORITETI I KONKURENCES hostim faqe interneti up 9 dt 24.01.2013 pv dt 28.01.2013 fat 53 dt 2.07.2013 seri 06752493
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 408,120 2013-12-03 2013-12-03 20410890012013 KOM MBR DHEN PERS .lik ft prodh dok up dt 3.10.2013, nj fit dt 1.11.2013, seri 11164220 dt 1.11.2013, fh dt 1.11.2013
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 386,292 2013-12-16 2013-12-17 38410150012013 MIN E JASHTME PASJISJE PER HOLL UP 70 DT 25.11.13 PV 26.11.13 FAT 130 DT 10.12.13 SR 09510241 FH 18 DT 10.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >