Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A L B L I All 5,189,855.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dermenas (0909) A L B L I Fier 65,635 2012-06-12 2012-06-22 10524120012012 MIREMBAJTJE DEPO K/DERMENAS FIER 2412001
Komuna Dermenas (0909) A L B L I Fier 245,342 2012-11-13 2012-12-07 18524120012012 LIKUJDIM FATURE K/DERMENAS FIER 2412001
Komuna Dermenas (0909) A L B L I Fier 261,518 2012-11-13 2012-12-07 18624120012012 LIKUJDIM FATURE K/DERMENAS FIER 2412001
Komuna Portez (0909) A L B L I Fier 194,832 2012-12-05 2012-12-17 21824160012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA PORTEZ
Komuna Dermenas (0909) A L B L I Fier 489,293 2013-02-13 2013-02-18 2524120012013 PAGESE PER FATUREN JANAR 2013 NGA K/DERMENAS FIER 2412001
Komuna Portez (0909) A L B L I Fier 473,976 2013-02-26 2013-02-27 2624160012013 PAGE PER FATUREN SHTATOR 2012 RIK.SHKOLLE K/POTEZ FIER 2416001
Komuna Dermenas (0909) A L B L I Fier 18,228 2013-04-11 2013-04-11 6024120012013 PAGESE FATURE NENTOR 2012 K/DERMENAS FIER 2412001
Bashkia Patos (0909) A L B L I Fier 950,000 2013-04-25 2013-04-25 10721120012013 PAGESE PER SIT. NR.1 NGA BASHKIA PATOS 2112001
Komuna Dermenas (0909) A L B L I Fier 168,021 2013-06-11 2013-06-18 10324120012013 SHPENZIME EMERGJENTE 2412001
Bashkia Patos (0909) A L B L I Fier 1,102,581 2013-06-20 2013-08-01 17621120012013 PAGESA SIT.PERFUND. MUR MBAJTES BASHKIA PATOS 2112001
Bashkia Patos (0909) A L B L I Fier 1,102,581 2013-06-20 2013-08-26 17621120012013 PAGESA SIT.PERFUND. MUR MBAJTES BASHKIA PATOS 2112001
Komuna Fshat Ballsh (0924) A L B L I Mallakaster 117,848 2013-12-05 2013-12-06 24626350012013 PAGESE PER ALBLI SHPK NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >