Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN CONSORTIUM SH.A All 931,340.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Akademise (3535) ALBANIAN CONSORTIUM SH.A Tirane 43,680 2012-03-16 2012-04-02 1810220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE pritje shkres 86/16,05.12.2011,f2465,07.12.2011,s00192465
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN CONSORTIUM SH.A Tirane 361,760 2012-06-14 2012-06-27 45010020012012 602-KUVENDI PRITJE URDHER 1477 dt.29.05.12 fat.9578 dt.06.12.11dt.24.05.12 fat.6 dt.21.05.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALBANIAN CONSORTIUM SH.A Tirane 33,375 2012-07-26 2012-08-03 25610130492012 602 Q S U T salleauditori up19.02.2010,pv8.3.2010,f3,pv4,8.03.2010,f4,f697,s69691697,8.3.2010,pvmd8.3.2010
Programe per Rinine (3535) ALBANIAN CONSORTIUM SH.A Tirane 120,825 2012-10-08 2012-10-09 5210120862012 PROJEKTE NE RINI 1012086 studente ne veprim, um 445 dt 09.11.2009,kontr 12.11.2009, ft 325 dt 17.12.2009,
Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) ALBANIAN CONSORTIUM SH.A Tirane 121,800 2012-04-19 2012-04-25 4810130632012 602 QKCSA qera salle up 265 dt 16.12.11 pv3.4 dt 20.12.11 ft 29613 dt 20.12.11 ser 929613
Bashkia Tirana (3535) ALBANIAN CONSORTIUM SH.A Tirane 97,300 2013-11-12 2013-11-15 803 2101001 2013 Bashkia Tirane lik qera salle U Kryet 1928 dt 17.12.2010,aktmareveshje dt 17.12.2010,fat 84068223 dt 22.12.2010
Bashkia Tirana (3535) ALBANIAN CONSORTIUM SH.A Tirane 152,600 2013-11-14 2013-11-15 807 2101001 2013 Bashkia Tirane lik qera salle per vitin 2011,Urdh Kryet 1928 dt 17.12.2010,akt mareveshje dt 17.12.2010,fat 84068223 dt 22.12.2010
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >