Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) All 2,695,532.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Belsh (0808) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Elbasan 294,500 2012-05-03 2012-05-10 10221520012012 Bashkia Belsh shpenzim 100 vjetor pavaresie
Komuna Grekan (0808) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Elbasan 120,000 2012-05-10 2012-05-16 8023850012012 uniforma Komuna Grekan
Komuna Sauk (3535) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Tirane 500,000 2012-05-15 2012-05-17 11128000012012 602 Kom.farke- financim per 100-vjetorin e pavarsise,vkk.nr. 13 dt.07.04.2012,urdher. nr.16 dt. 20.04.2012,kont. dt. 02.05.2012,bordero maj 2012, vendim i gjykates per regjist. nr. 2752 dt. 01.02.2012
Komuna Shales (0808) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Elbasan 200,000 2012-06-07 2012-06-13 9723960012012 shpenzime per 100-vjetorin Komuna Shales
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Tirane 250,000 2012-06-08 2012-06-20 2310880012012 604 A.M.SH.C 10% disbursim v bordi 28.12.2011 k 13.1.2012
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Tirane 200,000 2012-08-06 2012-08-13 20910880012012 600amshc disbursim 40%v 28.12.11 k 13.1.12
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Tirane 50,000 2012-09-27 2012-10-04 23310880012012 602amshc disbursim 10% v 28.12.11 raport monitorimi 21.9.12
Bashkia Roskovec (0909) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Fier 478,032 2012-10-11 2012-10-16 20221130012012 SHPENZIME PER FESTIMET E 100 VJETORIT BASHKIA ROSKOVEC
Komuna Kajan (0808) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Elbasan 203,400 2012-06-06 2012-06-11 9723880012012 Komuna Kajan materiale
Bashkia Vau Dejes (3333) ALBANIAN LIFE QUALITY UNION ( A.L.Q.U) Shkoder 399,600 2012-04-24 2012-04-25 10621570012012 BASHKIA VAU DEJES SHKODER FAT NR 71845470 DT. 21.04.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >