Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIA - NDERTIM All 90,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) ALBANIA - NDERTIM Tirane 30,000 2012-02-17 2012-02-21 1710060992012 602 Inst.Transportit lavazh makine kont vazhd 01.02.2011 fat 69196119 14.10.2011
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) ALBANIA - NDERTIM Tirane 30,000 2012-11-16 2012-12-13 1650060992012 602 Inst.Transportit lavazh makine kont vazhd 01.02.2011 fat 68 dt 18.10.2012
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) ALBANIA - NDERTIM Tirane 30,000 2013-11-07 2013-11-15 16610060992013 602 Instit.transportit lavazh makine Up.1 dt.05.01.13 pv dt.05.01.13 kontrate sherbimi dt.05.01.13 fat.239 dt.23.10.13 seria 10074739
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >