Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANA PLAKA All 448,062.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ALBANA PLAKA Fier 40,601 2012-03-21 2012-04-10 272110202012 MEDIKAMEMTE JANAR 2012 SHTEPIA E TE MOSHUAREVE FIER 2111020
Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ALBANA PLAKA Fier 107,532 2012-06-20 2012-06-29 5821110202012 ILACE SHTEPIA E TE MOSHUAREVE FIER 2111020
Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ALBANA PLAKA Fier 70,856 2012-10-18 2012-10-22 9721110202012 LIKUJDIM FATURE SHTEPIA E TE MOSHUAREVE FIER 2111020
Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ALBANA PLAKA Fier 74,404 2013-01-15 2013-01-21 721110202013 MEDIKAMENTE SHTATOR- DHJETOR 2012 SHTEPIA E TE MOSHUAREVE FIER 2111020
Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ALBANA PLAKA Fier 76,491 2013-05-16 2013-05-21 412110202013 PAGESE PER ILACE JANAR -MARS 2013 NGA SHTEPIA E TE MOSHUAREVE FIER 2111020
Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ALBANA PLAKA Fier 78,178 2013-11-18 2013-11-18 83211110202012 Shtepia e te moshuareve pagese per medikamente
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >