Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANA HUSI All 324,000.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Sarande (3731) ALBANA HUSI Sarande 48,000 2012-05-30 2012-06-08 7010290352012 LIK NGA GJYKATA SR
Bashkia Konispol (3731) ALBANA HUSI Sarande 30,000 2012-11-27 2012-12-17 26121560012012 SIG SHOQ KONISPOL
Gjykata e rrethit Sarande (3731) ALBANA HUSI Sarande 30,000 2012-12-10 2012-12-26 17510290352012 LIK NGA GJYKATA SR
Gjykata e rrethit Sarande (3731) ALBANA HUSI Sarande 30,000 2012-12-10 2012-12-28 17510290352012 LIK NGA GJYKATA SR
Gjykata e rrethit Sarande (3731) ALBANA HUSI Sarande 11,000 2013-04-22 2013-04-23 53110290352013 lik nga gjykata sr
Bashkia Konispol (3731) ALBANA HUSI Sarande 30,000 2013-04-29 2013-04-30 7121560012013 lik nga konispoli
Bashkia Konispol (3731) ALBANA HUSI Sarande 30,000 2013-06-28 2013-08-05 11821560012013 lik nga konispoli
Gjykata e rrethit Sarande (3731) ALBANA HUSI Sarande 76,000 2013-09-27 2013-10-24 12110290352013 1029035 lik gjykata
Bashkia Konispol (3731) ALBANA HUSI Sarande 30,000 2013-10-31 2013-11-14 19221560012013 lik nga konispoli
Gjykata e rrethit Sarande (3731) ALBANA HUSI Sarande 9,000 2013-12-23 2013-12-24 17710290352013 lik nga gjykata sr
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >