Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANA HASAJ All 892,630.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dega e Thesarit M Madhe (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 97,220 2012-04-02 2012-04-12 3210100232012 Zyra e Thesarit ( kancelari+mat.pergjith.fature nr.ser.5123032/33 date 28.03.2012 )
Drejtoria e shendetit publik M.Madhe (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 100,000 2012-05-17 2012-05-22 4510130612012 Drej.shend.publik. (mirm.paisje zyre)fature nr.serie 5123036 dt.24.04.2012
Dega e Thesarit M Madhe (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 52,950 2012-06-18 2012-06-29 6010100232012 Zyra e Thesarit ( kancelari fature nr.ser.5123038 date18.06.2012 )
Dega e Thesarit M Madhe (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 76,400 2012-09-17 2012-09-20 9310100232012 Zyra e Thesarit ( kancelari fature nr.ser.5123043date16.09.2012 )
Komuna Shkrel (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 249,000 2012-10-04 2012-10-08 15826280012012 Komuna Shkrel (bl.mat.pergjith.)fature tat.nr.ser.5123044 dt.01.09.2012
Dega e Thesarit M Madhe (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 81,730 2012-11-12 2012-12-04 11310100232012 Zyra e Thesarit ( kancelari +mat.tjera fature nr.ser.5123049/50date12.11.2012 )
Dega e Thesarit M Madhe (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 81,730 2012-11-12 2012-12-07 11310100232012 Zyra e Thesarit ( kancelari +mat.tjera fature nr.ser.5123049/50date12.11.2012 )
Komuna Shkrel (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 92,000 2012-12-07 2012-12-18 21726280012012 Komuna Shkrel (bl.kancelari fature tat.nr.ser.5123053dt.04.12.2012
Dega e Thesarit M Madhe (3323) ALBANA HASAJ M.Madhe 61,600 2013-04-18 2013-04-19 4110100232013 1010023 Zyra e Thesarit (bl.kanc.+mat.tjera) fature tat. nr.5123060 dt.17.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >