Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANA / ELBASAN All 1,329,808.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 5,000 2012-04-12 2012-04-19 20910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 31 dt 15.03.2012,pv dt 16.03.2012,fat nr 28 dt 19.03.2012,seri 70862781,fh nr 31 dt 19.03.2012
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 57,000 2013-08-23 2013-10-17 11910870042013 1087004 DSIK BL MJETE MAT UP 96 DT 5.07.2013 NJOFT 11.07.2013 FAT 4 DT 24.07.2013 SR 10358604 FH 13 DT24.07.2013
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 346,800 2013-08-14 2013-10-17 18210101022012 231AAFBE paisje elektrike up5,12.7.2013,pvmd24,16.7.2013,app17.7.2013,fat5,16.7.2013
ASHR Tirane (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 354,000 2013-09-11 2013-10-17 29610130022013 602,ASHR,MAT ELEKTRIKE,UP 39 D 11/7/13,FT OFERT 39/1 D 12/7/13,NJF 15/7/13,FAT 6 D 26/7/13 S 10358606,FH 34,35,36,37,38 D 26/7/13
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 49,536 2013-11-14 2013-11-18 25810101022013 602 AAFBE paisje elektronike up.5,12.7..2013,pvmd.24,16.7.2013,app17.7.2013,f13,30.10.2013,s10358613
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 49,392 2013-11-22 2013-11-25 26910101022013 602AAFBE paisje elektrike pv.emergjenc 4,20.11.2013sipas udhz.4,04.7.2013,pvmd 24/1,20.11.2013,fat 21,20.11.2013
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALBANA / ELBASAN Durres 255,800 2013-12-04 2013-12-05 34910170312013 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 94,680 2013-12-23 2013-12-24 46710930052013 602sherbimi gjeologjik shqiptar blerje printer, aparat fotografik ft 23 18.12.13 s 10358623 urdh pag 1656 dt 18.12.13 up 53 dt 16.12.13 njoftim fituesi 17.12.13 ftes per oferte 17.12.13 fh 44 18.12.13
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 117,600 2013-12-10 2013-12-10 40910930052013 602sherbimi gjeologjik blerje materiale zyre ft 22 seri 10358622 dt 22.11.13 up 33 dt 19.11.13 ftese per oferte dt 21.11.13 njoftim fituesi dt 22.11.13 fh 29 4.12.13 urdh pagese 1538 dt 22.11.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >