Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBAN TAFA All 342,050.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ALBAN TAFA Shkoder 19,250 2012-06-11 2012-06-20 8410100732012 tatim taksa shkoder likuj fat nr 6073401 dt 08.06.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ALBAN TAFA Shkoder 5,000 2012-12-05 2012-12-17 17521410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER FAT NR 6073406 DT 22.10.2012
Qarku Shkoder (3333) ALBAN TAFA Shkoder 68,500 2012-04-24 2012-04-25 9420330012012 2033001 KESHILLI QARKUT SHKODER FATURE 017865 DT.10.3.2011, FT. 017866 DT. 30.03.2011
Reparti Ushtarak Nr.1010 Shkoder (3333) ALBAN TAFA Shkoder 249,300 2013-04-08 2013-04-08 2610170112013 1017011 REPARTI USHTARAK 1017011 FATURE NR 017891,017889 date 17.01.2013,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >