Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A E S S All 7,643,632.00 32 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) A E S S Tirane 110,271 2012-06-15 2012-06-28 9510280022012 602 Prokuroria e Rrethit.sh up 10.4.2012 pv 10.4.2012 f 10.4.2012 s 02729103
Gjykata e larte (3535) A E S S Tirane 476,232 2012-06-19 2012-06-29 13610290412012 231-GJYKATA E LARTE BLERJE SISTEM KONTROLLI UP 99 DT 30.05.12 KOTN 165 DT 30.05.12 PV 3 DT 30.05.12 PV 4 DT 30.05.12 FAT 105 DT 31.05.12 SR 02729137 FH 565 DT 31.05.12 MARRJE DORZ 100 DT 31.05.12 AKT MARJE NE DORZ 31.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) A E S S Tirane 39,727 2012-08-08 2012-08-16 33510150012012 602-MIN E JASHTME RIP ZYRE UP 198 DT 22.11.11 PV 3+4 DT 22.11.11 FAT 276 DT 22.11.11 SR 89288540
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) A E S S Tirane 226,367 2012-08-08 2012-08-16 34310150012012 231-MIN EJASHMTE INSTALIM SISTEMI UP 158 DT 08.06.12 PV 3+4 DT 08.06.123 FAT 109 DT 08.06.12 SR 02729141 FH 12 DT 10.06.12
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) A E S S Tirane 36,237 2012-08-15 2012-08-17 12510040932012 602 qendra kombetare regjistrimit. MIREMBAJTJE KAMERE UP 122 DT 29.06.12 PV 23+4 DT 25.07.12 FAT 02729162 DT 25.07.12
Sherbimi mjeko ligjor (3535) A E S S Tirane 3,987,664 2012-10-04 2012-10-08 10510140442012 -Mjeksia Ligjore dixhital i dhomes autops up nr 398 dt 3/4/2012 pv dt 11/5/2012kon nr 649 dt 30/5/2012 nj/fit nr 446/1 dt 11/5/2012 fat nr 126 dt 12/7/2012 fh dt 12/7/2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) A E S S Tirane 104,400 2012-10-08 2012-10-10 38010160012012 602-Aparat.Min.Brende karta hyrje-dalje,up nr 5469/1 dt 03.08.2012,pv dt 03.09.2012,fat nr 187 dt 03.09.2012,seri 02729219,fh nr 45 dt 03.09.2012
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) A E S S Tirane 440,000 2012-10-22 2012-10-26 34910180012012 1018001ap.shish MIREMB PAJISJE TEKNIKE UP 179/1 DT 25.05.2012 PV 4.06.2012 FAT 110 DT 8.06.2012 SR 02729142
Muzeu Historik Kombetar (3535) A E S S Tirane 149,906 2012-10-26 2012-10-29 17510120102012 604 MUZEU bl kamera up 301 dt 10.10.12 pv 17.10.12 ft 254 dt 19.10.12 ser 04940837 fh 24 dt 19.10.12 vkm 671 dt 3.10.12
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) A E S S Tirane 105,000 2012-02-02 2012-02-16 1510040932012 602 qendra kombetare regjistrimit. shp te tjera up dt 19.1.2012, form 3,4 dt 19.1.2012, ft seri 89288594 dt 19.1.2012, fh dt 19.1.2012
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) A E S S Tirane 13,541 2013-01-24 2013-01-25 910120852013 AGJENSIA SHERBIMIT ARKEOLOGJIK bl karta punonjesve urdher 3 dt 22.01.13 ft 12 dt 17.01.13 ser 88602587
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) A E S S Tirane 31,248 2013-02-25 2013-02-25 4310280012013 1028001 Prokuroria e Pergjithshme sh up 23.1.13 pv 23.1.13 f 23.1.13 s 88602593
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A E S S Tirane 349,932 2013-03-07 2013-03-13 2310290112013 GJYKATA E RRETHIT TIRANE miremb sistem sigurie up nr 63 dt 26.10.2012 kontr dt 1.01.2012 fat nr 263 dt 29.10.2012
Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) A E S S Tirane 56,187 2013-04-15 2013-04-16 5310290422013 GJYK SHKALLA E PARE KRIM TE RENDA , shp mirmb zyre up dt 22.1.2013, form 3,4 dt 23.1.2013, ft seri 88602595 dt 25.1.2013 fh dt 25.1.2013
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) A E S S Tirane 236,160 2013-04-26 2013-04-29 10610180012013 SHISH MAT PER FUNKSE ZYRES URDH 60/4 DT 12.03.2013 PV 18.03.2013 FAT 95 DT 5.04.2013 SR 07165420 FH 8 DT 5.04.2013 FH 21 DT 5.04.2013
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) A E S S Tirane 33,336 2013-05-20 2013-05-23 13910280012013 Prokuroria e Pergjithshme karte up 30.5.11 pv 30.5.11 f 30.5.11 s 85734312 fh 13.6.11
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A E S S Tirane 31,248 2013-05-23 2013-06-12 6810290112013 602-GJYKATA E RRETHIT TIRANE mirembajtje,up nr 9 dt 18.01.2013,pv dt 18.01.2013,fat nr 4 dt 18.01.2013,seri 88602579,fh nr 4 dt 18.01.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) A E S S Tirane 150,103 2013-05-28 2013-06-12 34510100012013 Min.Fin.karta aksesi urdh.prok.105 dt.21.09.2011 p.v.dt.21.09.2011 fat.204 dt.29.09.2011 seri 88602518 f.h.199 dt.29.09.2011 u.prok.79 dt.20.07.2009 p.v.dt.21.07.2009 fat.119 dt.23.07.2009 seri 10812805 f.h.165 dt.22.07.2009 fat.130 dt.15.0
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) A E S S Tirane 10,800 2013-06-05 2013-06-14 15210100392013 602 Drejt Pergjithsh Tatimeve .lik ft bl fh per punonj up dt 18.3.2013, nj fit dt 4.4.2013, seri 07165450 dt 8.5.2013
Keshilli i Larte drejtesise (3535) A E S S Tirane 5,208 2013-06-28 2013-08-05 15710630012013 1063001 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.shpen. tjera oper ft tat 136 dt 24.05.13, up 91 dt 23.05.13, pv 23.05.13, seri 07165461, fh 40 dt 24.05.13
Keshilli i Larte drejtesise (3535) A E S S Tirane 86,400 2013-06-28 2013-08-05 15810630012013 1063001 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.shpen. paisje sig kamera, miremb ft 293 dt 08.11.2012, up 202 dt 05.11.2012, pv 05.11.12/06.11.12, fh 5 dt 08.11.12,
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) A E S S Tirane 479,900 2013-06-26 2013-08-05 18110180012013 SHISH MIREMB RRJETI SIGURISE URDH 421/1 DT 13.11.2012 PV 27.11.2012 FAT 328 DT 17.12.2012 SR 88602561
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) A E S S Tirane 37,080 2013-06-26 2013-08-05 20110280012013 Prokuroria e Pergjithshme sh up 29.5.13 pv 29.5.13 f 4.6.13 s 07165466
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) A E S S Tirane 2,400 2013-08-09 2013-10-17 23410100392013 Drejt Pergjithsh Tatimeve . lik bl fh per pun up dt 18.3.2013, nj fit dt 4.4.2013, seri 07165492 dt 5.7.2013
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) A E S S Tirane 79,994 2013-08-16 2013-10-17 70410120012013 1012001 MTKRS, blerje pergj up 11 dt 08.01.2013, ft 32 dt 31.01.13, fh 8 dt 31.01.2013
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A E S S Tirane 141,492 2013-10-10 2013-10-24 16910290112013 602-GJYKATA E RRETHIT TIRANE mirembajtje sistem sigurie,kontrate dt 07.01.2013 ne vazhdim,fat nr 164,196 dt 04.07.2013,31.07.2013,seri 07165489,10073021
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) A E S S Tirane 9,900 2013-11-06 2013-11-15 34510100392013 Drejt Pergjithsh Tatimeve . lik ft bl flete hyrje up dt 18.3.2013, nj fit dt 4.4.2013,seri 10073067 dt 25.10.2013, fh dt 25.10.2013
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A E S S Tirane 144,007 2013-11-11 2013-11-15 18010290112013 602-GJYKATA E RRETHIT TIRANE mirembatje,kontrate dt 07.01.2013 ne vazhdim,fat nr 163,218,219,seri 07165488,1073044,10073045
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) A E S S Tirane 2,400 2013-12-10 2013-12-11 41510100392013 Drejt Pergjithsh Tatimeve . lik ft bl flethyrje up dt 18.3.2013, nj fit dt 4.4.2013, seri 122712665 dt 3.12.2013
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) A E S S Tirane 17,280 2013-12-12 2013-12-16 39210280012013 Prokuroria e Pergjithshme karta çekini up 20.11.13 f o 21.11.13 f 22.11.13 fh 22.11.13
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) A E S S Tirane 1,500 2013-12-24 2013-12-24 455101003920131 Drejt Pergjithsh Tatimeve . lik ft bl fl hyrje per pun up dt 18.3.2013, nj fit dt 4.4.2013, seri 12271297 dt 18.12.2013
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A E S S Tirane 47,712 2013-12-16 2013-12-17 22310290112013 602-GJYKATA E RRETHIT TIRANE mirembatje,kontrate dt 07.01.2013 ne vazhdim,fat nr 303,309 dt 09.12.2013,12.12.2013,seri 12271279,12271285,fh nr 53 dt 12.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >