Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBAN PICARI All 302,270.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALBAN PICARI Vlore 49,290 2012-04-04 2012-04-12 2721460152012 KULTURA 2146015 ABONIM NE GAAZETE JANR-SHKURT-MARS 2012
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALBAN PICARI Vlore 53,860 2012-10-12 2012-10-16 8821460152012 KULTURA 2146015 ABONIM NE GAEZETA FAT 18 DT 12.09.2012
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALBAN PICARI Vlore 54,520 2013-02-26 2013-02-26 2621460152013 KULTURA 2146015 GAZETARE PER BIBLOTEKE TETOR+NENTOR+DHJETOR 2012
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALBAN PICARI Vlore 47,050 2013-05-16 2013-05-21 6621460152013 KUTURA 2146015 ABONIMI I GAZETAVE
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALBAN PICARI Vlore 42,030 2013-10-17 2013-10-24 11021460152013 KULTURA 2146015MAT ABONIM GAZETA PRILL+MAJ+QERSHORE 2013
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALBAN PICARI Vlore 55,520 2013-12-19 2013-12-19 140 2146015 2013 ABONIM GAZETE KORRIK-SHTATOR Q.KULTURORE 2146015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >