Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All K.A.E.XH. SH.P.K. All 146,171,016.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) K.A.E.XH. SH.P.K. Mirdite 1,334,028 2012-06-19 2012-06-29 19.06.2012 ndermarrja e ujsjellsit per ujsjellsin barrgjana faza e dyte
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) K.A.E.XH. SH.P.K. Mirdite 8,862,360 2012-07-25 2012-08-02 621330052012 ndermarrja e ujsjellsit mirdite per situacin nr 2
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) K.A.E.XH. SH.P.K. Mirdite 6,618,610 2012-09-10 2012-09-12 721330052012 ujsjellsi mirdite per ndertim ujsjellsi barrgjana sit nr 3
Bashkia Rreshen (2026) K.A.E.XH. SH.P.K. Mirdite 1,388,899 2012-09-11 2012-09-13 41021330012012 bashkia rreshen per garanci objekti ndertim vendepozitim mbeturina
Akademia e Arteve (3535) K.A.E.XH. SH.P.K. Tirane 467,053 2012-09-17 2012-09-20 22310110472012 Univer. Arteve shp hidroizolim tarace up 50 dt 20.8.12 pv 21.8.12 fat 11 dt 7.9.12 s 05127902 pv md 7.9.12
Komuna Lumas (0202) K.A.E.XH. SH.P.K. Berat 4,626,133 2012-04-19 2012-04-25 4423050012012 2305001 komuna lumas per firmen ''K.A.E.XH''
Komuna Lumas (0202) K.A.E.XH. SH.P.K. Berat 6,284,231 2013-03-15 2013-03-19 2423050012013 2305001 komuna lumas per firmen ''K.A.E.XH''
Komuna Lumas (0202) K.A.E.XH. SH.P.K. Berat 944,997 2013-05-15 2013-05-16 4923050012013 2305001 komuna lumas garanci per firmen''kaexh''
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) K.A.E.XH. SH.P.K. Mirdite 28,436,762 2013-05-16 2013-05-21 121330052013 ujsjllsi rreshne per likujdim sit nr 4 per ujsjellsi
Akademia e Arteve (3535) K.A.E.XH. SH.P.K. Tirane 479,448 2013-07-04 2013-08-19 13910110472013 Universit. Arteve bl mat ndert up 8 dt 31.1.13 pv 31.1. 13pv 14.5.13 fat 54 dt 12.6.13 s 051279456 fh 11 dt 2.6.13
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) K.A.E.XH. SH.P.K. Mirdite 13,923,164 2013-07-01 2013-09-02 221330052013 ujsjellsi rreshen per likujdim situacioni nr 5 per furnizim me uji zonave rurale rreshen
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) K.A.E.XH. SH.P.K. Mirdite 24,545,124 2013-09-10 2013-10-24 521330052013 ujsjellsi rreshen per likujdim situacioni nr p per furnizim me uji te zonave rurale Rreshen
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) K.A.E.XH. SH.P.K. Mirdite 48,260,207 2013-12-30 2013-12-30 9/21330052013 ujsjellsi rreshen per likujdim situacioni nr 7 furnizim me uji zonave rurale rreshen
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >