Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBAN RUBIKU All 158,940.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra e Punes Durres (0707) ALBAN RUBIKU Durres 20,000 2012-03-02 2012-03-19 3210250072012 1025007 ZYR APUNESIMIT RIPARIM KOMPJUTERI
Zyra e Punes Durres (0707) ALBAN RUBIKU Durres 38,000 2012-12-17 2012-12-27 24910250072012 1025007 ZYRA PUNESIMIT RIPARIM KOMPJUTERA
Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) ALBAN RUBIKU Durres 51,100 2013-04-10 2013-04-11 5121070072013 0707 QENDRA KULTURORE DURRES 2107007 LIK FAT 9 DT 10.1.2013
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ALBAN RUBIKU Durres 49,840 2013-12-09 2013-12-10 124.10061002013 TDO 1006100 INSPEKTORIATI HEKURUDHOR /KOD 1006100/RIP.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >