Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All INCOMED All 198,418,206.00 95 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Shkoder (3333) INCOMED Shkoder 323,642 2012-02-21 2012-02-22 3810130232012 KONTRATE SHTESE MEDIKAMENTE LIKUJ FSAT NR 86153780 21.11.2011
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) INCOMED Tirane 4,463,330 2012-02-28 2012-03-15 5010140482012 602 Drejt.pergjith.Burgjeve bl medikamente Up.6 dt.13.01.12 shtese kontrate nr.6/1 dt.13.01.12 akt kolaudimi dt.26.01.12 fat.40 dt.07.02.121 fat.50 dt.13.02.12 fh.5 dt.15.02.12
Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 4,407,488 2012-03-07 2012-03-21 4710130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI barna kont vazhd 30.05.11 ft 57 dt 13.06.11 ser 86153664 fh 48 dt 13.06.11
Sp. Kolonje (1514) INCOMED Kolonje 100,100 2012-03-09 2012-03-23 3610130722012 SPITALI KOLONJE ILACE DHE MATERIALE MJEKESORE FATURA NR.105265850,NR.105695 DT.28.12.2011,KONTRATA NR 270 DT.08.07.2011 FATURA NR.182 DT.07.12.2011 DHE F.HYRJE NR.26 DT.14.12.2011
Spitali Fier (0909) INCOMED Fier 1,051,600 2012-07-04 2012-07-09 17410130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER BLERJE MEDIKAMENTESH
Sp. Puke (3330) INCOMED Puke 798,847 2012-03-23 2012-04-10 2210130832012 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 ILACE MJEKSORE FAT 96 DT01.08.2012
Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 1,181,400 2012-04-16 2012-04-24 9410130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI barna up 70 dt 17.05.11 vend 19.05.11 kontr 30.05.11 ft 68 dt 24.06.11 ser 86153675 fh 61 dt 24.06.11
Spitali Korce (1515) INCOMED Korçe 2,683,325 2012-04-05 2012-04-13 15810130192012 MEDIKAMENTE FAT.32.33 SPITALI KORCE
Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 3,997,700 2012-05-09 2012-05-15 12110130512012 1013051 602SUSM SH NDROQI barna up 70 dt 17.05.11 kont 30.05.11 ft 59 dt 16.06.11 ser 86153666 fh 54 dt 16.06.11
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) INCOMED Tirane 528,429 2012-05-11 2012-05-16 8510170782012 602,REP 6630,MEDIKAMENTE,UP 81/8 D 11/7/11,PV 12/7/12,FAT 76 D 12/7/12 S 86153683,FH 55 D 12/7/12,UP 107/1 D 26/10/11,PV 29/11/11,FAT 178 D 29/11/11 S 86153787,FH 101 D 29/11/11
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) INCOMED Tirane 2,482,517 2012-05-15 2012-05-21 11010170782012 602,REP 6630,MEDIKAMENTE,URDHER 6 D 3/1/12,KONTR SHTES 6/1 D 4/1/12,FAT 2 D 10/1/12 S 00653407,FH 3 D 10/1/12,FAT 20 D 23/1/12 S 00653524,FH 14 D 23/1/12
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) INCOMED Tirane 789,175 2012-05-15 2012-05-21 10710170782012 602,REP 6630,MEDIKAMENTE,URDHER 5 D 3/1/12,KONTR SHTES 5/1 D 4/1/12,FAT 13 D 17/1/12 S 00653418,FH 8 D 18/1/12,FAT 3 D 10/1/12 S 00653408,FH 4 D 10/1/12
Sp. Puke (3330) INCOMED Puke 2,035,000 2012-05-21 2012-05-29 5710130832012 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 BLERJE ilace mjeksore fat.139 dt.27.04.2012
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) INCOMED Tirane 211,200 2012-05-25 2012-06-08 9710170782012 602,REP 6630,MEDIKAMENTE,KONTR VAZH 84/5 D 18/7/11,FAT 186 D 12/12/11 S 86153795,FH 108 D 12/12/11
Sp. Malesi e Madhe (3323) INCOMED M.Madhe 425,260 2012-06-07 2012-06-13 6010131012012 Spitali 1013101(bl.ilace )fature nr.serie 006534497 date 29.03.2012
Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 3,818,000 2012-06-07 2012-06-19 14810130522012 602 SUSM SH NDROQI BARNA,KONTR VAZH 30/5/11,FAT 75 D 11/7/11 S 86153682,FH 75 D 11/7/11
Spitali Korce (1515) INCOMED Korçe 3,036,814 2012-06-07 2012-06-19 25810130192012 MEDIKAMENTE FAT.43,54 SPITALI KORCE
Spitali Shkoder (3333) INCOMED Shkoder 9,191,270 2012-06-08 2012-06-19 17410130232012 spitali shkoder kontra medikamente likuj fat nr00653481,00653482,00653487,00653488,00653498 mars,02220159 prill
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) INCOMED Tirane 2,466,981 2012-07-25 2012-08-02 17910170782012 602-REP 6630,medikamente,up nr 64/2 dt 07.04.21012,njoftim dt 25.06.2012,kontrate nr 64/8 dt 11.06.2012,fat nr 195,199 dt 20.06.2012-22.06.2012,seri 02220254,02220250,fh nr 36 dt 20.06.2012-22.06.2012
Sp. Puke (3330) INCOMED Puke 2,788,500 2012-08-31 2012-08-31 99/110130832012 SPITALI PUKE KODI 1013083 LIKUIDOJME FATUREN NR 174 DT 02.06.2012 ( ILACE)
Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 1,489,520 2012-09-05 2012-09-11 24510130512012 602,SUSM SH NDROQI BARNA,KONTR VAZH 30//511,FAT 75 D 86153682 D 11/7/11,FH 75 D 11/7/11,FAT 101 D 18/8/11 S 86153708,FH 95 D 18/8/11
Spitali Shkoder (3333) INCOMED Shkoder 500,500 2012-09-10 2012-09-12 32810130232012 kontrate ne vazdim likuj fat nr 02220279 09.07.2012 spitali
Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 700,000 2012-09-07 2012-09-12 24910130512012 602,SUSM SH NDROQI ,BARNA,KONTR VAZH 30/5/11,FAT 75 D 11/7/11 S 86153682,FH 75 D 11/7/11
Sp. Malesi e Madhe (3323) INCOMED M.Madhe 4,950 2012-09-11 2012-09-13 10410131012012 Spitali 1013101(bl.ilace )fature nr.serie 002220280 date 09.07.2012
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) INCOMED Tirane 4,192,694 2012-09-12 2012-09-14 16810140482012 602 Drejt.Pergjith.Burgjeve medikamente kon nr 24/6 dt 20/6/2012 fat nr 202,203 dt 22/6/2012 fh dt 28/6/2012
Spitali Fier (0909) INCOMED Fier 285,340 2012-09-13 2012-09-14 29710130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) INCOMED Tirane 3,000,000 2012-09-03 2012-09-04 22810170782012 602-REP 6630,medikamente,up nr 53/3 dt 19.03.2012,njoftim fituesi dt 19.03.2012,kontrate nr 53/7 dt 02.04.2012,njoftim APP dt 23.04.2012,fat nr 107 dt 09.04.2012,seri 02220162,fh nr 24 dt 13.04.2012
Spitali Fier (0909) INCOMED Fier 730,624 2012-09-26 2012-10-03 32010130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) INCOMED Tirane 1,200,754 2012-10-09 2012-10-15 26210170782012 602-REP 6630,medikamente,kontrate nr 64/8 dt 11.06.2012 ne vazhdim,fat nr 227,243 dt 13.07.2012-31.07.2012,seri 02220282,2220298,fh nr 50,56 dt 13.07.2012,31.07.2012
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) INCOMED Tirane 1,017,946 2012-10-09 2012-10-15 262/110170782012 602-REP 6630,medikamente,kontrate nr 64/8 dt 11.06.2012 ne vazhdim,fat nr 227,243 dt 13.07.2012-31.07.2012,seri 02220282,2220298,fh nr 50,56 dt 13.07.2012,31.07.2012
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) INCOMED Tirane 321,640 2012-10-10 2012-10-16 20710140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve bl medikamente up nr 24 dt 10/5/2012 kon ne vazhdim nr 24/6/2012 fat nr 202,203,204, dt 22/6/2012 fh dt 28/6/2012
Spitali Korce (1515) INCOMED Korçe 6,143,000 2012-10-12 2012-10-17 44310130192012 MEDIKAMENTE FAT.114 (PJESORE),201 SPITALI KORCE
Spitali Vlore (3737) INCOMED Vlore 173,250 2012-10-15 2012-10-17 24510130242012 SPITALI 1013024 KON 1413 DT 03.07.2012 ILACE
Spitali Gjirokaster (1111) INCOMED Gjirokaster 2,466,723 2012-10-16 2012-10-22 21610130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER MEDIKAMENTE
Sp. Permet (1128) INCOMED Permet 117,700 2012-11-07 2012-11-21 35510130812012 SPITALI FAT NR 317 DT 15.092012
Spitali Fier (0909) INCOMED Fier 227,216 2012-11-08 2012-11-22 38410130172012 PAGESE SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) INCOMED Fier 12,320 2012-11-08 2012-11-22 36810130172012 PAGESE SPITALI FIER
Sanatoriumi Tirane (3535) INCOMED Tirane 1,174,524 2012-11-12 2012-12-04 30810130512012/ 602 SUSM SH NDROQI ,BARNA,UP 86 D 22/8/11,PV 29/8/11,FAT 110 D 29/8/11 S 86153718,UP 102 D 13/10/11,PV 26/10/11,FAT 152 D 26/10/11 S 86153761
Spitali Fier (0909) INCOMED Fier 467,940 2012-11-14 2012-12-06 39910130172012 PAGESE SPITALI FIER
Spitali Shkoder (3333) INCOMED Shkoder 392,260 2012-11-16 2012-12-13 41410130232012 KONTRATE MEDIKAMENTE LIKUJ FAT NR 04251024 05.10.2012