Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A & V-OIL All 2,752,630.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) A & V-OIL Elbasan 479,975 2012-02-20 2012-02-22 1710050692012 Karburant Bordi i Kullimit Elbasan
Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) A & V-OIL Elbasan 198,700 2012-03-13 2012-03-30 4610050082012 Karburant DRBU Elbasan
Spitali Elbasan (0808) A & V-OIL Elbasan 983,544 2012-03-26 2012-04-11 6010130162012 Karburant Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) A & V-OIL Elbasan 946,460 2012-04-17 2012-04-24 13410130162012 Karburant Spitali Civil Elbasan
Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) A & V-OIL Elbasan 81,951 2012-05-09 2012-05-15 8310050082012 Karburant DRBU Elbasan
Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) A & V-OIL Elbasan 62,000 2013-03-26 2013-03-27 5610050082013 Karburant DRBU Elbasan
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >