Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALB-KON All 10,102,512.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Rashbull (0707) ALB-KON Durres 398,401 2012-04-13 2012-04-23 39840123652012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK GARANCI PUNIMESH ND.UJSJ.KODER RRASHBULL
Komuna Rashbull (0707) ALB-KON Durres 478,050 2013-04-24 2013-04-25 11023650012013 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK MIRMBAJTJE KUZ F.XHAFZOTAJ FAT 1983597 19.02.2012
Shkolla "B. cela", Durres (0707) ALB-KON Durres 445,043 2013-05-03 2013-05-10 4510110942013 1011094 SHKOLLA "B cELA" BLERJE MATERIALE PER REP HIDROS
Shkolla "B. cela", Durres (0707) ALB-KON Durres 190,658 2013-05-24 2013-06-12 6010110942013 1011094 SHKOLLA "B cELA" BLERJE MATERIALE
Komuna Rashbull (0707) ALB-KON Durres 7,125,000 2013-06-19 2013-06-26 177 23650012013 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.1 ND.UJSJ.FSH.SH.VLASH FAT 38672229 21.05.2013
Shkolla "B. cela", Durres (0707) ALB-KON Durres 194,320 2013-08-27 2013-10-17 91 10110942013 1011094 SHKOLLA "B cELA" BLERJE MATER PASTRIMI
Ndermarrja Rruga (0707) ALB-KON Durres 37,800 2013-08-23 2013-10-24 11221070142013 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ BL.MATERIALE PER MIREMB. E RRUGES
Shkolla "B. Çela", Durres (0707) ALB-KON Durres 813,240 2013-11-04 2013-11-15 11810110942013 1011094 SHKOLLA "B ÇELA" BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE PER MESIM
Komuna Luzni (0606) ALB-KON Diber 420,000 2013-12-24 2013-12-24 19223580012013 KOMUNA LUZNI lik. hapje rruge Arap i poshtem - Lishan i poshtem fat. nr. 19 dt. 23.12.13 kont. nr. 775 dt. 20.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >